• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Cesta

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: La Senda
 
Premiéra na SR: 23. máj 2013
 
Premiéra vo svete: 2012
 
Krajina pôvodu: Španielsko
 
Dĺžka filmu: 109
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Zúfalé pátranie po pravde privedie Raúla k nečakaným a hrôzostrašným zisteniam.

0
Pridaný 26. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Manželstvo Raúla a Any začína upadať. Na jeho záchranu sa rozhodnú stráviť Vianoce na chate v odľahlých horách spoločne so svojím jediným sedemročným synom Nicom. Zoznámia sa s miestnym susedom Samuelom, ktorý sa nenápadne votrie do ich života. Raúl začne na votrelca žiarliť, pretože sa mu zdá, že s Anou skrývajú nejaké spoločné tajomstvo. Nakoniec sa ukáže, že Raúlove obavy boli zbytočné a Samuel s Anou mu pripravili príjemné prekvapenie. Všetko je opäť v starých koľajách, no na fotkách z vianočnej dovolenky si Raúl všimne situácie, ktoré si nepamätá. V neúnavnom pátraní po pravde však musí čeliť krutej realite.

Film bol v roku 2012 nominovaný na cenu Narcisse na MFF fantazijných filmov vo švajčiarskom meste Neuchâtel v kategórii Najlepší celovečerný film.
FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


Cesta

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Road
 
Premiéra na SR: júl 2010
 
Premiéra vo svete: 2009
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 111
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba: ,
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Asi desať rokov dozadu bol zničený svet. Nikto nevie čo sa vlastne stalo. Možno išlo o jadrový útok, možno o vesmírnu udalosť. Zomreli milióny ľudí a to buď v dôsledku katastrofy, alebo od hladu či zúfalstva z pomalej smrti ľudí okolo. Muž (Viggo Mortensen) a chlapec (Kodi Smit-McPhee) sú na ceste za nádejou, ktorú očakávajú […]

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Asi desať rokov dozadu bol zničený svet. Nikto nevie čo sa vlastne stalo. Možno išlo o jadrový útok, možno o vesmírnu udalosť. Zomreli milióny ľudí a to buď v dôsledku katastrofy, alebo od hladu či zúfalstva z pomalej smrti ľudí okolo. Muž (Viggo Mortensen) a chlapec (Kodi Smit-McPhee) sú na ceste za nádejou, ktorú očakávajú na juhu – na pobreží. Všetok svoj skromný, ale nesmierne vzácny majetok si vezmú v nákupnom vozíku, ktorý je vybavený spätným zrkadlom, aby videli či ich niekto nesleduje. Jedniným zdrojom radosti sú pre nich tie najobyčajnejšie objavy jedla alebo pitia. Na svojej púti sa stretávajú s množstvom zúfalých ľudí – ide o lúpežné gangy, kanibalov alebo zlodejov.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


Cesta

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Jol
 
Krajina pôvodu: Francúzsko
 
Dĺžka filmu: 85
 
Žáner:
 
Scenár: ,
 
Kamera:
 
Obsadenie: , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Film je rozdelený na dve časti.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Film je rozdelený na dve časti.V prvej časti prežíva filmár menom Amir Kobessov zlý sen: stojí v kine pred divákmi na premiére svojho nového filmu, ale premietač vymení kotúče a pustí iný, americký karate film. Publiku sa film páči a chce ho dopozerať. Pre filmára, ktorý chce publiku predviesť svoje filmové umenie, to je istotne ponižujúci okamih. Americký film beží ďalej a my sa dostávame do reálu: Anir dostáva telegram z rodnej dedinky, že jeho matka je chorá.Tu sa začína originálne road movie. Amir sa vydáva na cestu za svojou matkou. Nie je to však cesta hocijaká. Na rozdiel od amerických road movies musí Amir ísť pomaly a niekedy aj zastať pred neprekonateľnými prekážkami.
FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


Cesta

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: La strada
 
Premiéra na SR: 1954
 
Krajina pôvodu: Taliansko
 
Dĺžka filmu: 94
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
11 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Hrdinami mýticky nadčasovej existenciálnej drámy sú hrubý kočovný cirkusový silák Zampano, jeho pomocnica Gelsomina a povrazolezec s hanlivou prezývkou Matto – Blázon.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Hrdinami mýticky nadčasovej existenciálnej drámy sú hrubý kočovný cirkusový silák Zampano, jeho pomocnica Gelsomina a povrazolezec s hanlivou prezývkou Matto – Blázon.Zampano odkúpi od rodičov duševne obmedzené, pokorné a naivné dievča – Gelsomina s ním žije osamelým a zakríknutým životom na jarmokoch, pri táborení na pustých miestach a v krčmách. Gelsomina a Zampano boli pre Felliniho skôr zhmotnením duševných stavov, než postavami z reálneho života. Filozofujúci povrazolezec a Gelsominin priateľ Matto, ktorého citlivé porozumenie a vcítenie sa do jej duše sú pre ňu niečím neznámym, prezentuje myšlienky a poučky Sv. Františka z Assisi o pokore, spokojnosti, poníženosti a prostote ducha. Krajiny z Cesty, zvláštny svet drevených plotov, pustých pozemkov a lúk, popri ktorých tiahne Zampano s Gelsominou v predpotopnej motorke s vozíkom, sú odrazom vnútorného sveta protagonistov. Zampano na ceste surovo napadne Matta – „Blázna“, ktorý tu opravuje svoje auto a – zrejme nechtiac – ho zabije. Gelsomina upadne do tichého šialenstva, Zampano ju jedného dňa spiacu opustí. Keï o pár rokov neskôr narazí na stopu medzitým už mŕtvej Gelsominy, znenazdajky ho prepadne zúfalý pocit strateného života a vlastnej osamelosti. Fellini sa tu síce nezbavuje inscenačných princípov typických pre neorealizmus, no na rozdiel od neorealistických filmov kladie väčší dôraz na vnútorný svet než na vonkajší. V dobe vzniku film triumfoval po celom svete a Fellinimu a Masine priniesol veľkú slávu.
FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .