• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Darjeeling s ručením obmedzeným

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Darjeeling Limited
 
Premiéra na SR: 28. august 2008
 
Premiéra vo svete: 2007
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 91
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Obsadenie: , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Wes Anderson sa tematike zábavnej a zároveň tragickej premenlivosti lásky a rodinných vzťahov venoval už v stredoškolskom prostredí

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Wes Anderson sa tematike zábavnej a zároveň tragickej premenlivosti lásky a rodinných vzťahov venoval už v stredoškolskom prostredí vo filme Ako som balil učiteľku (Rushmore), v domácnosti bývalých géniov v Taká zvláštna rodinka (The Royal Tenenbaums) a na palube výskumnej lode v The Life Aquatic with Steve Zissou (Život pod vodou). Vo jeho ostatnom filme, Darjeeling s ručením obmedzeným, traja bratia z Ameriky, ktorí sa spolu už rok nerozprávajú, vyrazia na cestu vlakom po Indii s cieľom nájsť seba samých a obnoviť putá – byť opäť súrodencami ako kedysi. Ich „duchovná púť“ sa však čoskoro vychýli z trasy (vďaka skúsenostiam s voľne predajnými analgetikami, indickému sirupu proti kašľu a paprikovému spreju). Zrazu sú sami uprostred púšte s jedenástimi kuframi, tlačiarňou a prístrojom na laminovanie. Vtedy sa začína cesta, ktorú neplánovali.
Pred filmom bude uvedený 13-minútový rovnako pútavý Andersonov Hotel Chevalier.
Wes Anderson (1969, Houston, USA) vyštudoval filozofiu na Texaskej Univerzite. Debutoval s krátkometrážnym filmom Bottle Rocket (Grázli, 1994), ktorý v roku 1996 spracoval na celovečerný film. Ďalej nasledovali filmy Ako som balil učiteľku (Rushmore) (1999), Taká zvláštna rodinka (The Royal Tenenbaums) (2001), The Life Aquatic with Steve Zissou (Život pod vodou) (2004), krátky film Hotel Chevalier (2007) a Darjeeling s ručením obmedzeným (The Darjeeling Limited, 2007). Andersonove filmy majú charakteristický štýl, jeho postavy a príbehy o vzťahoch sú typické nevtieravým humorom.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .