• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Boj snežného pluhu s mafiou

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Kraftidioten
 
Premiéra na SR: 15.1.2015
 
Premiéra vo svete: 21.2.2014
 
Krajina pôvodu: Nórsko - Švédsko - Dánsko
 
Dĺžka filmu: 115
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: , , , ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba: , ,
 
Obsadenie: , , , , , , , , , , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
75%
75/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

„Čierna pomsta na bielom.”

0
Pridaný 11. decembra 2014 od

 
Obsah
 
 

Spojenie režiséra Hansa Petter Molanda, scenáristu Kima Fupz Aakesona a herca Stellana Skarsgårda je nielen zárukou festivalového úspechu, ale aj vynikajúcej filmovej zábavy. Obľúbená filmová trojica sa po úspešnom filme Správny chlap (2010) opäť dostala do Hlavnej súťaže MFF Berlín, kde bol ich nový film v roku 2014 nominovaný na Zlatého medveďa. Čierna komédia s ironickým názvom Boj snežného pluhu s mafiou plná krvi, napätia a pomsty nadchne divákov nielen nádherou nórskej krajiny, ale tiež prepracovaným scenárom, vynikajúcimi dialógmi a nezabudnuteľnými hereckými výkonmi. Filmová tvorba nórskeho režiséra, ktorý vyštudoval prestížnu Emersonovu univerzitu v Bostone, je žánrovo i tematicky rozmanitá. No pri výbere hercov sa spolieha na už osvedčené hviezdne esá ako je Tim Roth, Bruno Ganz alebo jeho dlhoročný priateľ Stellan Skarsgård.

Nils sa so svojím snežným pluhom preháňa zasnežeženými cestami v okolí chladného nórskeho mestečka. Preráža cesty pre svojich spoluobčanov, čo  považuje za veľmi zodpovednú prácu, ktorú ostatní dokážu náležite oceniť. Jedného dňa je dokonca menovaný za Občana roka, no zároveň sa v ten deň dozvie o smrti svojho syna. Predávkovanie drogami pre Nilsa nie je dôveryhodným vysvetlením, a tak vezme spravodlivosť do vlastných rúk. Vyhrať krvavý spor s mafiou nie je ľahké, ale Nils už nemá čo stratiť. Navyše má v zálohe oveľa silnejšie zbrane – mohutný stroj a šťastie začiatočníka.

Príbeh “spravodlivej“ pomsty s lavínou mŕtvych tiel rozpráva režisér s poriadnou dávkou čierneho humoru, prekvapivých zvratov i elegancie, a výsledkom je zábavný a inteligentný akčný thriller z prostredia zasnežených drsných nórskych hôr.

491432 81309-2048x1152crop0 Berlinale-Kraftidioten DSC04343 kraftidioten11 kraftidioten24 Kraftidioten-bilde-4 Kraftidioten-bilde-5 maxresdefault maxresdefault2 maxresdefault3 pluh urlFavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .