• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Nezlomný

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Unbroken
 
Premiéra na SR: 5.2.2015
 
Premiéra vo svete: 17.11.2014
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 137
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: , , , , , ,
 
Scenár: , , ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , , , , , , , , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
72%
72/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Prežitie. Odhodlanie. Vykúpenie.

0
Pridaný 14. januára 2015 od

 
Obsah
 
 

Životný príbeh Louise Zamperiniho je neuveriteľný. Ešte neuveriteľnejšie je, že trvalo skoro sedemdesiat rokov, kým ho niekto zvečnil na filmovom plátne. Tým niekým bola Angelina Jolie, ktorá po zaujímavom režisérskom debute V krajine krvi a medu, zvolila túto ,,chlapskú“ látku a natočila film o tom, že keď máte dostatočne silnú vôľu, prežijete skoro všetko. Osud slávneho olympionika, vojnového letca, stroskotanca a vojnového zajatca Louise Zamperiniho je toho najlepším dôkazom.
Ako malý chlapec bol Louis pekný kvietok, jeho výhodou bolo, že pred následkami svojich činov dokázal skoro vždy utiecť. To si všimol jeho starší brat Pete, ktorého napadlo, že by svoj bežecký talent mohol využiť na závodnej dráhe. Dotiahol to až do amerického olympijského tímu na hry v Berlíne v roku 1936, kde mimo iných ohromil aj Hitlera. O pár rokov neskôr ohromoval jeho spojencov ako člen posádky amerického bombardéra operujúceho v južnom Pacifiku. Keď behom jednej záchrannej akcie jeho stroj spadol do oceánu, bol Louis jedným z troch členov posádky, ktorí haváriu prežili. Viac než mesiac strávil v záchrannom člne, než ho zachránila okolo plávajúca loď. Bohužiaľ, tá loď bola japonská. Zamperini sa ocitol v zajateckom tábore, ktorá pripomínal peklo na zemi. Už tak ťažké podmienky na život sa Louisovi ešte zhoršili, keď sa jeho väznitelia dozvedeli, že je to slávny športovec. Chceli ho zničiť, chceli ho zlomiť. Ale on bol nezlomný. ,,Na svete je veľa bolesti. Myslím, že presne také príbehy dnes potrebujeme. Príbehy ľudí, ktorí prešli temnotou a dostali sa naspäť na svetlo. Môžu nám pomáhať inšpirovať nás, umožňujú nám vidieť svet z tej lepšej stránky,“ vysvetľuje Angelina Jolie svoju motiváciu k natočeniu filmu Nezlomný.

11181015_800 1405106378_unbroken-movie-zoom BecomingHenry-car fca72b50-b8f1-11e3-bb0a-19292dd518e4_unbroken la_ca_0415_unbroken maxresdefault o-UNBROKEN-facebook unbroken unbroken Unbroken_trailer Unbroken18 unbrokenbanner Unbroken unbroken-movie1 Unbroken-Stills-2014-Wallpapers unbroken-the-movieFavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .