• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Domov

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Dom / Дом
 
Premiéra na SR: 14. november 2013
 
Premiéra vo svete: 2012
 
Krajina pôvodu: Rusko
 
Dĺžka filmu: 109
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

V konfrontácii s vlastnou minulosťou je možné, že nás pohltí viac ako sme si pôvodne mysleli.

0
Pridaný 26. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Ruský režisér prevažne žánrovo čistých akčných filmov v roku 2012 prináša ponurý filmový žalospev o vyrovnávaní sa s vlastnou minulosťou, ktorý je určený náročnejšiemu publiku.

V rozľahlom dome uprostred ruských stepí sa schádza celá rodina Šamanovcov. Keď sa po 25 rokoch náhle na prahu dverí objaví aj najstarší syn Viktor, na svetlo sa začnú vyplavovať doteraz nedoriešené rodinné konflikty. Nikto však nemá ani tušenie, že Viktor uteká pred svojou temnou minulosťou a že bezcitní nájomní zabijaci v čiernych oblekoch neúnavne hľadajú jeho tajný úkryt. Naozajstným ohrozením už teda nie sú len komplikované rodinné vzťahy, ale nebezpečenstvo, ktoré na nich číha vonku.

Oleg Pogodin vytvára skľučujúci, no poetický film s podmanivou silou filmových obrazov, kde cítiť vplyv nielen ruských filmových velikánov Andreja Tarkovského či Nikitu Michalkova, ale aj amerických westernov so silným motívom osudovosti a divokej prírody.

Sergej Garmaš, predstaviteľ prenasledovaného Viktora, získal za svoj presvedčivý herecký výkon prestížnu sošku Nika, ruskú obdobu amerických Oscarov, ktorú udeľuje Ruská filmová akadémia.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


Domov

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Home
 
Premiéra na SR: 5. jún 2009
 
Premiéra vo svete: 2008
 
Krajina pôvodu: Belgicko
 
Dĺžka filmu: 120
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
4 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Unikátny filmový dokument HOME, oslavujúci krásy našej Zeme a harmóniu všetkého, čo príroda vytvorila, s cieľom vzbudiť záujem o jej ochranu.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Home bude celosvetovo uvedený do kín, televízií a na DVD 5. júna 2009, kedy si na podnet OSN od roku 1972 pripomíname Svetový deň životného prostredia.
Dokument je výsledkom nezvyčajnej spolupráce medzi producentom Lucom Bessonom a režisérom a fotografom Yann Arthus-Bertrandom, autorom medzinárodne uznávanej výstavy Earth from Above, ktorá bola predstavená v r. 2004 aj vo Viedni a v r. 2007 v Prahe. Ide o medzinárodný fotografický projekt založený organizáciou UNESCO. V 55 krajinách sveta ju na 120 výstavách videlo 130 miliónov ľudí.
Home sa nakrúcal z výšky a odhaľuje nádhernú, ale i narušenú krajinu vo viac ako 50 krajinách – od austrálskeho koralového pobrežia až po púšť Gobi, od texaských bavlníkových polí až po industrializovaný Šanghaj. Dokument nasleduje vodné prúdy, cestné ťahy a oblasti biodiverzity presahujúce hranice a kultúry, ponúka novú perspektívu a vytvára povedomie o potrebe ochrany našej planéty.
Film ponúka konkrétne dôkazy o tom, že trvalo udržateľný rozvoj, globálne otepľovanie, výrub lesov, strata biodiverzity a vyčerpateľnosť zdrojov sú veľkou výzvou. Pretože posolstvo filmu je univerzálne, snahou tvorcov je zabezpečiť filmu čo najširšie svetové publikum. Home bude prvý film, uvedený simultánne vo viac ako 85 krajinách sveta všetkými kanálmi: v kine, televízii a na DVD. Kniha s fotografiami z filmu a soundtrack budú k dispozícii tiež 5. júna 2009.
SPI International je distribútorom tohto filmu okrem Slovenska aj v Česku, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a Bulharsku. “Je nám cťou byť súčasťou takejto unikátnej filmovej udalosti a podporovať takýto dôležitý cieľ,“ povedal Loni Farhi, prezident SPI International vo svojom vyhlásení.
Tvorcovia filmu venujú časť zisku z celosvetovej distribúcie asociácii Yanna Arthus-Bertranda, ktorá sa venuje ochrane životného prostredia.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .