• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Druhá šanca

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Hope Springs
 
Premiéra na SR: september 2012
 
Premiéra vo svete: 2012
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 121
 
Žáner: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Komédia od režiséra filmu „Diabol nosí Pradu“

0
Pridaný 26. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Kay (Maryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) sú manželia už 31 rokov. Po tak dlhej dobe niet divu, že sa z ich vzťahu vytratila tá povestná iskra a manželstvo sa prepadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželstve celkom spokojný a nerieši, či by sa na ich vzťahu dalo niečo zmeniť k lepšiemu. Kay je ale nešťastná a chcela by sa s manželom viac zblížiť, prehĺbiť vzájomné puto a mať zase skutočné manželstvo.
Jedného dňa Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradcu doktora Felda (Steve Carell), ktorý vedie v malom mestečku Hope Springs manželskú poradňu. I keď je to Arnoldovi proti srsti, nakoniec pristúpi na Kayin plán a nasadne spolu s ňou do lietadla smer Hope Springs, aby sa pokúsil vzkriesiť vyhasínajúce manželstvo.
Nastáva rad zábavných situácií, v ktorých sa postarší manželia snažia držať rád manželského poradcu, ktorého neortodoxní štýl ich núti robiť veci, ktoré im niesu vždy po chuti, ale podľa neho vraj pomáhajú. Po nejakej dobe si Kay a Arnold začínajú viesť celkom dobre a tak im doktor Feld nastavuje ďalšiu laťku, ktorú je treba prekročiť – obnovenie manželského sexu. Druhá šanca je zábavným príbehom nielen Kay a Arnolda, ale skutočným obrazom väčšiny manželstiev v strednom veku. Pri obsadzovaní hlavných úloh boli Maryl Streep a Tommy Lee Jones pre režiséra jasnou voľbou: „Chémia medzi Tommym a Maryl funguje perfektne. Neviem, ako to robia, okrem toho, že sú vynikajúci herci, tak v nich cítite skrytú lásku medzi manželom a manželkou, ktorá ale kvôli dlhodobému nedostatku komunikácie zmizla“ hovorí režisér David Frankel.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


Druhá šanca

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Cinderella Man
 
Premiéra na SR: 15. september 2005
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 144
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
9 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

“V celej histórii boxu nenájdete taký ľudsky zaujímavý príbeh, ktorý by bol porovnateľný so životným príbehom Jamesa J. Braddocka.”
—Damon Runyon (1936)

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

“V celej histórii boxu nenájdete taký ľudsky zaujímavý príbeh, ktorý by bol porovnateľný so životným príbehom Jamesa J. Braddocka.”—Damon Runyon (1936) Uprostred Veľkej hospodárskej krízy v 30-tych rokoch 20. storočia, keď ekonomika zrazila Ameriku na kolená, objavil sa zrazu hrdina, ktorý jej obyvateľov postavil opäť na nohy. Stal sa idolom národa, pretože dokázal, že vďaka pevnej vôli môže vybojovať druhú šancu pre svoju rodinu i seba samého.Tým hrdinom z ľudu bol James J. Braddock, zvaný “Cinderella Man, ktorý sa napriek nepriazni osudu stal jednou z najprekvapujúcejších a najinšpiratívnejších hviezd v dejinách športu.Na začiatku 30-rokov bol tento bývalý úspešný boxer na dne, rovnako ako zvyšok americkej populácie. Zdalo sa, že jeho kariéra skončila, nemal z čoho zaplatiť účty a jediná vec, na ktorej mu v živote záležalo – jeho rodina – sa ocitla v nebezpečenstve. Ale hlboko vnútri v ňom stále driemalo odhodlanie. Láska, česť a silná vôľa mu pomohli k tomu, aby zdanlivo nerealizovateľný sen sa stal skutočnosťou. Braddock sa pokúsil využiť poslednú šancu na záchranu svojej rodiny a vrátil sa do ringu. Okrem Braddocka nikto neveril, že má šancu na úspech. Ale on začal vyhrávať jeden zápas za druhým. A zrazu sa tak z obyčajného človeka, ktorý mal problém nájsť si prácu, stal mýtický neporaziteľný hrdina. Jeho rýchly vzostup vyvrcholil súbojom, o ktorom na počiatku nikto ani len nesníval: Braddock stál v ringu proti majstrovi sveta v ťažkej váhe Maxovi Baerovi – nezastaviteľnému boxerovi, ktorý v ringu usmrtil už dvoch svojich protivníkov.Druhú šancu vám prichádza vyrozprávať tým zložený z držiteľov Oscarov – producent Brian Grazer, režisér Ron Howard, scenárista Akiva Goldsman a herci Russell Crowe a Renée Zellweger.Príbeh Jima Braddocka je tak neuveriteľne vzrušujúci, pretože nám pripomína aká pozoruhodná môže byť ľudská vytrvalosť a sila lásky,“ hovorí režisér Ron Howard. „Je to typ príbehu, ktorý ma ako filmára vždy priťahoval.“ Tvorcovia počas nakrúcania neponechali nič náhode. Choreografom boxerských zápasov bol Nick Powell a boxerov mal na starosti Steve Lucescu pod vedením legendárneho trénera Angela Dundeeho (známeho napríklad spoluprácou s takými hviezdami ako boli Muhammad Ali a Sugar Ray Leonard).

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .