• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Enderova hra

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Ender's Game
 
Premiéra na SR: 31. október 2013
 
Premiéra vo svete: 2013
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 114
 
Žáner: , ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Výpravné a vizuálne bombastické sci-fi natočené podľa svetového knižného bestselleru.

0
Pridaný 26. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Zem bola spustošená už dvakrát a mimozemské civilizácie sú odhodlané vyhladiť modrú planétu definitívne. Ubehlo sedemdesiat rokov a obyvatelia Zeme sa s obavami pripravujú na očakávanú tretiu inváziu. Andrew Wiggin prezývaný Ender je vo svojich šiestich rokoch prevezený do Bojovej školy, kde sa jeho geniálna myseľ ukazuje ako kľúč k možnému víťazstvu nad nepriateľom. Endera ako nadané dieťa podrobia s ostatnými podobne zázračnými deťmi výcviku na takzvaných vojvodcov. V pätnástich rokoch úspešne zdoláva všetky herné simulácie vojny, ale začína byť nezreteľné, kam až môže v prípadnom besnení zájsť. Má sa stať nečakaným triumfom v desivej vojne. Už tretej v poradí a celkom určite poslednej, ktorá skončí buď vyhladením ľudstva alebo útočníkov.

Endera vo filme predstavuje šestnásťročný Asa Butterfield, známy vďaka oscarovému filmu Hugo a jeho veľký objav. Učiteľa v Bojovej škole, plukovníka Graffa, hrá legendárny Harrison Ford a problémového vojnového hrdinu Mazera Rackhama sa zhostil Ben Kingsley. Enderovu láskavú sestru Valentine stelesňuje Abigail Breslin (Tiesňová linka) a krutý brat Peter dostal tvár Jimmyho Pinchaka (Nech vojde ten pravý).

Film sa natáčal v komplexe NASA v New Orleanse, a ak si predstavujete, že herci trénovali bojové situácie v špeciálnych centrách, ste na omyle. Počas jedného mesiaca totiž každodenne cvičili s členmi svetoznámeho zoskupenia Cirque du Soleil.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .