• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Pot a krv

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Pain and Gain
 
Premiéra na SR: 8. august 2013
 
Premiéra vo svete: 2013
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 129
 
Žáner: , , , ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Keď to nemôžeš mať, musíš si to vziať.

0
Pridaný 26. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Dá sa dostať ku šťastiu skratkou? Explozívny režisér Michael Bay vo veľmi čiernom akčnom krimi Pot a krv dokazuje, že to nejde. Spolu s ním vás o tom presvedčí Mark Wahlberg a Dwayne Johnson v rolách urastených chlapcov z posilňovne, ktorí sa skratkou k Americkému snu vydali do pekiel, kde sa k vyššie uvedeným

telesným tekutinám pridali aj slzy. Ich slzy. Daniel Lugo ( Mark Wahlberg ) je sympatický tréner z posilňovne, ktorý vo voľnom čase myslí len na to, ako bezbolestne zbohatnúť. Pretože verí, že mu to celkom páli, vymyslí plán, do ktorého zasvätí dvoch kumpánov, Adriana ( Anthony Mackie ), chlapíka totálne rozhaseného steroidmi, a čerstvo prepusteného recidivistu Paula ( Dwayne Johnson ), z ktorého sa vo väzení stal veľmi veriaci človek. Ten plán je geniálne jednoduchý. Unesú Danielovho bohatého klienta, obchodníka Victora Kershawa ( Tony Shalhoub ) a za kufor plný peňazí ho zase pustia na slobodu. Keby všetci zúčastnení aktéri neboli úplní hlupáci, možno by to aj vyšlo. Plán ale zlyhá hneď v samom zárodku. Smršť šialených, násilných a tragikomických akcií, ktorú prvé šliapnutie vedľa vyvolá, vás donúti silne pochybovať o tom, že tento film skutočne vznikol podľa skutočných udalostí, ako tvrdí režisér Michael Bay. A hneď jedným dychom dodáva, že toto je ten typ príbehu, ktorý by si žiadny scenárista nedovolil vymyslieť.

Bay si k neposlušným svalovcom odskočil od veľmi úspešnej ságy Transformers. „Ich svet je jasne rozdelený na čierny a biely, Pot a krv je ale plný šedi. Myslím, že divákov znepokojí pohľad na „hrdinov“, ktorí cez týždeň žmýkajú z ľudí výkupné a cez víkend robia grilovačku pre susedov,“ hovorí režisér.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .