• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Enigma

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Enigma - Das Geheimnis
 
Premiéra na SR: 19. september 2002
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 117
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Kate Winsletová odhaľuje tajomstvá

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Kate Winsletová odhaľuje tajomstváBritskí členovia dešifrovacieho tímu v Bletchley Parku (známeho v II.svetovej vojne ako „Station X“) stoja v marci roku 1943 tvárou v tvár najhoršej nočnej more: nacistické ponorky náhle zmenili kód a bitka o Atlantik nadobúda nový rozmer. Z Ameriky smerujú na pomoc Európe konvoje nákladných lodí, naložených muníciou a zásobami jedla. Sú vo vážnom ohrození. V snahe zachrániť situáciu požiadajú vedúci činitelia Bletchley Parku o pomoc mladého Toma Jericha (Dougray Scott), brilantného matematika a dešifrátora.
Jericho však rieši aj svoju súkromnú záhadu: Claire (Saffron Burrows), žena, ktorú miluje, zmizla z Bletchley práve vo chvíli, kedy u vládnych orgánov skrslo podozrenie, že v Parku je špión. V snahe vypátrať, čo je za tým, požiada o pomoc Hester (Kate Winslet), najlepšiu priateľku Claire. Spoločne postupujú a skúmajú záhadný život Claire, vždy o krok v predstihu pred spravodajskou službou. Dospejú k záveru, ktorý odhaľuje medzinárodné i osobné zrady…
Enigma je prvým filmom spoločnosti Jagged Films a Jaggerova prvá rola producenta na plný úväzok. Mick Jagger, potom ako získal filmové práva zistil, že vzácny štvordiskový šifrovací prístroj, ktorý používalo nemecké námorníctvo, sa objavil na aukcii v Sotheby a kúpil ho. Pri produkcii bol používaný spolu s trojdiskovým šifrovacím prístrojom a dvomi špeciálne vytvorenými replikami.Film sa odohráva v atmosfére vojnového Anglicka, v tajomnom svete kódov a ich riešení, vo svete lásky a zrady, v mieste, kde sa zrodil počítačový vek, tak významný pre súčasný svet internetu.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .