• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Gól!

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Goal!
 
Premiéra na SR: 20. október 2005
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 118
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
541 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Najväčší futbalový film všetkých čias!

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Tak ako každé iné dieťa, má i Santiago Munez (Kuno Becker) svoj veľký sen. Na rozdiel od väčšiny ostatných však dostane ojedinelú príležitosť si ho aj splniť – keď dokáže prekonať strach, odcestovať tisíce míľ od domova a vyrovnať sa najlepším z najlepších. Skoro sa však ukáže, že Santiaga jeho rozhodnutie príde poriadne draho – sú jeho obete tak veľké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému športovcovi streliť jeho výťazný gól?
Keď sa Santiago vo svojich rokoch odsťahoval s rodičmi do Ameriky, mal so sebou iba dve veci: svoj futbal a potrhaný obrázok Svetového poháru. V priebehu dospievania sa živil podradnými prácami, ale futbal zostal aj naďalej jeho veľkou vášňou. Presvedčiť otca, že by sa mohol stať medzinárodnou športovou hviezdou, bolo skoro nemožné: „Na svete existujú dva druhy ľudí,“ konštatoval jeho otec. „Ľudia, ktorí bývajú vo veľkých vilách a ľudia ako sme my, ktorí im kosia trávniky a umývajú autá.“
Všetko sa ale zmení v okamžiku, keď sa na jednom z miestnych zápasov ukáže bývalý britský futbalista a príležitostný lovec talentov Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si medzi amatérskymi hráčmi rýchlho a odvážneho mladého športovca – presne takého, akého by potreboval slávny anglický team Newcastle United.
Santiago, ktorý sa náhle ocitne v neznámom prostredí, kde futbal je náboženstvom a štadión St. James‘ Park svätostánkom, musí dokázať, že má dostatok kuráže na to, aby sa stal hráčom jedného z najprestížnejších futbalových klubov na svete. Zablátené ihriská, studený vietok a rany pod pás od spoluhráčov sú iba niektorými z prekážok, ktoré bude musieť prekonať na svojej ceste k víťazstvu.

Partneri filmu: FIFA, Adidas, UEFA Champions League, Premiere League, Coca Cola, Real Madrid, AC Milano, FIFA World Cup 2006, Philips, MTV, McDonald’s.

Cesta mladého juhoamerického futbalistu cez finále anglickej Premier League (za Newcastle United), Ligu majstrov (Real Madrid – AC Milano) až do FIFA World Cup 2006.
2. diel: Celosvetová premiéra počas FIFA World Cup 2006 (Majstrovstvá sveta vo futbale) – jún 2006.
3. diel: Premiéra – leto 2007.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .