• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Vytie

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Howl
 
Premiéra na SR: 21. apríl 2011
 
Premiéra vo svete: 2010
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 90
 
Distribútor:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Píše sa rok 1957 a v San Franciscu sa koná súdny proces kvôli básni Vytie. Film tieto pamätné dni pripomína prostredníctvom troch vzájomne prepojených línií: búrlivého života Allena Ginsberga, ktorý sa snažil nájsť svoje skutočné umelecké vyjadrenie, spoločenských reakcií na „obscénny“ predmet procesu a halucinogénnej animácie, ktorá evokuje prekvapujúcu originalitu legendárneho literárneho diela. Všetky tri […]

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Píše sa rok 1957 a v San Franciscu sa koná súdny proces kvôli básni Vytie. Film tieto pamätné dni pripomína prostredníctvom troch vzájomne prepojených línií: búrlivého života Allena Ginsberga, ktorý sa snažil nájsť svoje skutočné umelecké vyjadrenie, spoločenských reakcií na „obscénny“ predmet procesu a halucinogénnej animácie, ktorá evokuje prekvapujúcu originalitu legendárneho literárneho diela. Všetky tri roviny vyúsťujú v žánrovom hybride, ktorý brilantne zachytáva kľúčový okamih – zrod alternatívnej kultúry. Autori vo svojom hranom debute dokonale využívajú dokumentaristické korene a vyjadrujú sa ako skúsení rozprávači príbehov. Rozširujú predstavu, že „skutočný príbeh“ môže byť stvárnený nielen trvaním na faktoch, ale aj odvodenou filmovou víziou, a tak je možné zachytiť ducha doby. Skvelá interpretácia nesmrteľnej básne a myšlienok novej generácie.

Rob Epstein (1955, New Jersey) a Jeffrey Friedman (1951, Los Angeles) spoločne tvoria už viac ako 20 rokov. Nakrútili dokumentárne snímky, ako napríklad Where We Are? Our Trip Through America (Kde to sme? Krížom cez Ameriku, 1993), The Celluloid Closet (Celuloidové tajomstvá, 1995), Xtreme: Sports to Die For (Xtreme: zomrieť pre šport, 1999), Paragraph 175 (Paragraf 175, 2000), Underground Zero (Underground Zero, 2002), Ten Days That Unexpectedly Changed America: Gold Rush (10 dní, ktoré nečakane zmenili Ameriku: Zlatá horúčka, 2006) či Howl (Vytie, 2010). Za Common Threads: Stories from the Quilt (Jednou niťou: Príbehy z plátna) získali v roku 1990 Oscara.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .