• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Hranice života

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Stay
 
Premiéra na SR: 1. jún 2006
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 99
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
15 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Medzi svetom živých a svetom mŕtvych je miesto, kde nikto nemá čo robiť.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

V priestore medzi túžbou a strachom, realitou a ilúziou, životom a smrťou sa rozkladá alternativný svet, ktorý ožíva vo filmovom thrilleri Stay. Režisér filmu Marc Forster prináša na strieborné plátno príbeh, ktorý presahuje všednú realitu a vťahuje diváka do víru tajomnej hry s identitami, snami a schématami ľudskej existencie.

Film je napínavým príbehom o newyorskom psychiatrovi Samovi Fosterovi (Ewan McGregor) a jeho úsiliu zabrániť uzatvorenému a zvláštnemu mladému pacientovi Henrymu Lethemovi (Ryan Gosling) v uskutečneniu samovraždy, ktorú si naplánoval na deň svojich 21. narodenín. Na pozadí tohoto príbehu sa však odohrávajú omnoho tajomnejšie a desivejšie skutočnosti – Sam je postupne vťahovaný do Henryho života a zároveň i do labyrintu jeho podvedomia. Spočiatku má táto skutočnosť vplyv len na vzťah s jeho priateľkou a s bývalou pacientkou Lilou (Naomi Watts), ale čoskoro sa začne rúcať i Samove prísne racionálne vnímanie reality. Sam, ktorý sa namiesto na Manhattane ocitá v divoko sa meniacej snovej krajine a stretáva sa stále s bizarnejšími vecami, prestáva rozlišovať čo je skutočnosť a čo sa odohráva len v jeho hlave.

Kto je Henry Lethem a prečo sa mu tak darí nabúravať Samovu realitu? Zatiaľ čo napätie dosahuje maximum a príbeh speje k vyvrcholeniu na Brooklynskom moste, musí Sam nájsť odpovede na otázky o vnímaní reality, stavu svojeho vedomia, odpustenia a posledných okamžikov vykúpenia. Skoro sa totiž ukáže, že to, čo sa deje medzi ním a Henrym, sa neodohráva v tomto svete, ale na hranici života a smrti. Na mieste, kde nikto nemôže zostať príliš dlho.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .