• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Krajina mŕtvych

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Land of the Dead
 
Premiéra na SR: 16. február 2006
 
Krajina pôvodu: Kanada
 
Dĺžka filmu: 93
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: , ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba: , ,
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
35 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Po dlhých rokoch čakania sa legendárny hororový režisér George A. Romero konečne vrátil k svojej slávnej sérii, ktorá začala kultovým filmom Noc živých mŕtvych a pokračovala nemenej známym Úsvitom mŕtvych (známym aj z úspešnej novej verzie z roku 2004) či Dňom mŕtvych.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

V celkom novom príbehu ponúka Romero ďalšiu hrozivú víziu sveta, ktorý sa po invázii živých mŕtvych zmenil na vyľudnenú pustatinu. Posledné zvyšky ľudstva sa skrývajú za hradbami opevneného mesta. Mestu vládne niekoľko vyvolených, ktorí obývajú bohatstvom pretekajúce mrakodrapy a nezaujímajú sa o krutý zápas o život dole v uliciach. Zatiaľ čo v meste prepukáva anarchia, armáda mŕtvych za hradbami mocnie a vďaka mutácii získava schopnosti, ktoré jej pomôžu dostať sa do mesta. Na scénu prichádza skupina neľútostných žoldnierov, ktorých úlohou bude s pomocou svojho bojového tréningu ochrániť živých pred mŕtvymi, túžiacimi po ľudskom mäse…
Kvalitne obsadený akčný horor (John Leguizamo – Moulin Rouge, Dennis Hopper – Nebezpečná rýchlosť, Asia Argento – XXX) sľubuje byť nielen drsným, napínavým zážitkom v najlepšej hororovej tradícii, ale vďaka osobnosti režiséra Romera bude mať podobne ako staršie diely série i ironický, sociálno-satirický podtón. Ten ho stavia vysoko nad ostatné diela tohto žánru, snažiace sa diváka iba prvoplánovo vystrašiť či znechutiť.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .