• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Krásne sny

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Good Night
 
Premiéra na SR: 6. september 2007
 
Premiéra vo svete: 2007
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 90
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Doma má Gwyneth Paltrow, no zdá sa mu o Penélope Cruz.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Gary Sheller (Martin Freeman) je na pokraji svojich síl. Kedysi úspešný spevák a muzikant píše hudbu iba pre reklamné spoty, jeho manželstvo s Dorou (Gwyneth Paltrow) ho neuspokojuje a ešte k tomu žiarli na svojho bývalého kolegu a súčasného zamestnávateľa Paula (Simon Pegg), ktorý je oveľa úspešnejší a spokojnejší než je on sám.

Všetko sa zmení vo chvíli, keď do Garyho snov vstúpi dokonalá, nádherná a vzrušujúca Anna (Penélope Cruz). Gary sa do nej okamžite zblázni a svoju už aj tak komplikovanú situáciu začne riešiť útekmi do sveta snov. K tomu mu pomáha trochu psychedelický guru Mel (Danny DeVito). Keď potom Gary zistí, že Anna má predobraz v modelke Melody, vrhá sa strmhlav do priepasti, z ktorej už niet návratu.

Romantickú komédiu Krásne sny nakrútil ako svoj režijný debut Jake Paltrow (o tri roky mladší brat podstatne známejšej herečky Gwyneth) a v premiére ju uviedli na tohtoročnom festivale amerického nezávislého filmu v Sundance. Medzi prednosti snímky patrí zaujímavé poňatie prelínania sveta snov a reality. Paltrow zvolil jednoduchý kľúč, keď snové vízie nakrútil na 35mm materiál a realitu na zrnitý 16mm film.

Veľkým kladom filmu je i herecké obsadenie. Martin Freeman (Gary) i Simon Pegg (Paul) patria k najlepším britským komediálnym hercom, Gwyneth Paltrow (Dora) a Penélope Cruz (Anna/Melody) sú zasa hereckými ikonami súčasnej kinematografie. A Danny DeVito pridal filmu ten správny hollywoodsky rozmer. Navyše, herci do filmu vstúpili predovšetkým vďaka kvalitnému scenáru a do svojich postáv dávajú skutočne všetko.

Výrazná, vtipná a nekonvenčná komédia zabaví každého, kto sa aspoň niekedy na zopár sekúnd zasníval, aby prekonal ťažobu rýchlo sa meniaceho sveta okolo nás.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .