• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Kronika rodu Spiderwickov

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Spiderwick Chronicles
 
Premiéra na SR: 13. marec 2008
 
Premiéra vo svete: február 2008
 
Krajina pôvodu: USA
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: , ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
2 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Ich svet je bližšie, než si myslíte…

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Dom prastrýka Spiderwicka, do ktorého sa súrodenci Jared, Simon a Mallory práve nasťahovali, vyzeral už na prvý pohľad veľmi záhadne. A druhý pohľad im stačil na to, aby vytušili, že ich na tejto čudnej adrese čaká najväčšie dobrodružstvo ich života. Kronika rodu Spiderwickovcov je adaptáciou populárnej rovnomennej knižnej série, v ktorej ožíva fantastický svet obývaný ešte fantastickejšími bytosťami. Pre ich návštevu nepotrebujete ani kúzelné skrine, ani vlaky odchádzajúce z neexistujúcich nástupíšť. Ten svet je totiž omnoho bližšie, než si myslíte.
Keď najzvedavejšie z detí, Jared, nájde v jednej z izbičiek knihu, na ktorej je rukou napísaná poznámka „Nech sa ju nikto nikdy neopováži čítať“, samozrejme ju okamžite otvorí. Autor – jeho strýko Arthur Spiderwick – v nej popisuje magické bytosti, ktoré žijú v okolí jeho trochu strašidelného sídla. Prefíkaného pľuvača Hogsqueala, bandu nebezpečných goblinov, nádherné víly a tajomných škriatkov však môže vidieť iba ten, kto sa na nich díva cez kúzelný „kameň na kukanie“ alebo komu uviazol v oku pľuvačov pľuvanec. Kniha ale nie je iba sprievodcom po alternatívnom svete a jeho obyvateľoch, ale zároveň v sebe skrýva zdroj moci nad ním. Aj preto sa o jej získanie usiluje zlobor Mulgarath, jeho najnebezpečnejšieho obyvateľ. Jared, Simon a Mallory budú musieť pred ním zachrániť nielen túto ríšu fantázie, ale aj sami seba.
Režiséra Marka Watersa nadchla predstava natočiť dobrodružný príbeh, ktorý je na jednej strane fantasy a na strane druhej pevne ukotvený v realite a súčasnosti. „S našimi hrdinami sa môže stotožniť každý detský divák. Proti svojej vôli sa presťahovali do nového domu a neznámeho prostredia, ktoré krok za krokom preskúmavajú a objavujú. To zažil skoro každý z nás, vrátane pocitu, že v našom svete okrem nás žijú rôzne zvláštne bytosti, ktoré nevidíme,“ hovorí Waters.
Zvedavé dvojičky Jareda a Simona si zahral Freddie Highmore , ich staršiu sestru Sarah Bolger, na svoj vek veľmi skúsení herci. Všetkým trom súrodencom výborne sekundujú počítačové animované monštrá, ktoré priviedol na svet multioscarový trikový tím zo spoločnosti Industrial Light & Magic.
„Strašidelné domy skrývajúce množstvo tajomstiev, fantastické svety so spústou úžasných bytostí, to všetko lákalo aj nás, keď sme boli malí, a myslím, že deti sa od tých čias nezmenili,“ hovorí producent Mark Canton.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .