• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Mamut

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Mammoth
 
Premiéra na SR: 3. február 2011
 
Premiéra vo svete: 2009
 
Krajina pôvodu: Švédsko
 
Dĺžka filmu: 121
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Obsadenie: ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Úspešný manželský pár Leo a Ellen žije v luxusnom byte v New Yorku a celé dni i noci trávi prácou.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Leo je tvorcom čoraz úspešnejších webových stránok a Ellen pracuje ako lekárka na pohotovostnej chirurgii. Ich sedemročná dcéra Jackie trávi väčšinu času so svojou filipínskou pestúnkou, ktorá si prišla do USA zarobiť, aby uživila dvoch malých synov. Leo podnikne pracovnú cestu do Thajska, kde nechtiac spustí reťazec nečakaných udalostí, ktoré budú mať dramatický dopad na všetkých. Rovnako ako v predchádzajúcich filmoch aj tu rezonujú pre Moodyssona dôležité otázky medziľudských a rodinných vzťahov, problémy existenciálnej krízy a napokon i veľká téma prechádzajúca celou jeho tvorbou: deti v ohrození.

„Tento film je o rodinách, o rodičoch a deťoch a o tom, ako sa správame k deťom, našim vlastným i cudzím. Je o tom, ako sme všetci na tejto planéte prepojení, či sa nám to páči alebo nie a o tom, ako jeden druhého potrebujeme“.
(Lukas Moodysson, režisér)

Švédský režisér Lukas Moodysson zaujal svými otevřenými a realistickými snímky o rodinných a sexuálních problémech dospívajících mladých lidí. Ve svém prvním anglicky mluveném psychologickém filmu Mamut se věnuje obecnější tematice, spojené s globální společností a zaměřené zejména na vztahy rodičů a dětí a vztahy různých společenských a civilizačních vrstev. Jeho dílo propojováním příběhů a důrazem na provázanost osudů lidí z různých míst připomíná oceňované drama Alejandra Gonzáleze Iñárritua nazvané Babel (2006). Postrádá však jeho rafinovanou mozaikovou strukturu i jeho napětí. Plyne v poklidném tempu; očekávaný dramatický zlom se nakonec dostaví, ale ani ten nic nemění na tom, že vcelku je dílo poněkud prvoplánové a moralistní. (…) Vyprávění se odvíjí paralelně na třech místech: v New Yorku, v Thajsku a na Filipínách. (…) Za zmínku stojí výborné herecké výkony ženských protagonistek, uznávaný mexický herec Gael García Bernal (který hrál i ve zmíněném Babelu) za nimi – nikoliv jen vlastní vinou – dost zaostává. Název Mamut je odvozen z drahého plnícího pera, jež Leo dostane od svého kolegy a na němž je intarzie z mamutího klu. Hrdinu to přivádí k meditaci, zda lidstvo nevymře podobně jako ono pravěké zvíře.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .