• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Medzi vlkmi

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Grey
 
Premiéra na SR: 8. marec 2012
 
Premiéra vo svete: január 2012
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 117
 
Distribútor:
 
Žáner: , ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

V mrazivých horách Aljašky sa odohráva dych vyrážajúca dráma o prežitie človeka v neľútostnej a drsnej prírode.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Film Medzi vlkmi predstavuje pútavé dobrodružstvo skupiny mužov, ktorí sa v boji o život musia postaviť krutému mrazu a krvilačným lesným beštiám. S pribúdajúcim časom a vyčerpaním sa ich šance na prežitie stále viac vzďaľujú.

Skupina ropných vŕtačov robí v nehostinných podmienkach v aljašskej rafinérii 24 hodín denne, sedem dní v týždni, po dobu piatich týždňov. Po tejto dobe sa robotníci chystajú na zaslúženú dovolenku. Na ceste domov ich ale zastihne strašná búrka a ich lietadlo sa zrúti do bohom zabudnutej aljašskej tundry. Zahynie takmer celá posádka lietadla okrem ôsmich chlapov, ktorí sa na čele s mužom menom Ottway (Liam Neeson) vydávajú na nebezpečnú pešiu túru domov. Do cesty sa im samozrejme postaví nielen krutý mráz, sneh, vietor, nedostatok jedla a postupné fyzické vyčerpanie, ale aj krvilačné beštie v podobe svorky obrovských vlkov, ktorí žijúcich stroskotancov jedného po druhom likvidujú. Ottway, ktorého úlohou v rafinérii bolo odháňať vlkov z pracovnej zóny, si teraz sám pripadá ako votrelec vo vlčom teritóriu a cíti, že vlci si prišli po odplatu. Začína sa boj mužov s hladnými šelmami na život a na smrť.

Film bol nakrútený podľa poviedky Ghost Walker, ktorú napísal Ian Mackenzie Jeffers, ktorý sa podieľal aj na scenári filmu. Režisér Joe Carnahan veľmi rád spája akciu s dámou, a vytvára tak na plátne dokonalý zážitok. Kvôli autentickosti nakrúcal film v mrazivých teplotách a krutom vetre v Britskej Kolumbii na juhozápade Kanady. Herci sa zhodli, že to bolo najchladnejšie miesto, kde kedy v živote boli. Vďaka tomu môže divák vidieť nielen krásne scenérie premrznutej panenskej prírody, ale aj hercov, ktorých zúfalstvo a vyčerpanie rozhodne nie je zahraté.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .