• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Zabiť eso

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Smoking aces
 
Premiéra na SR: 15. február 2007
 
Premiéra vo svete: 2006
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 108
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Niekto to tu neprežije…

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Režisér Joe Carnahan priviedol na svet ďalší originálny film, vzdialene pripomínajúci predchádzajúce filmy ako Zbaľ prachy a vypadni alebo Podfuck. V svižnej akčnej komédii plnej vypointovaných dialógov a postáv, z ktorých sa len máloktorá dožije záverečných titulkov, vyhráva ten, ktorému sa podarí „zabiť eso“.

Tým esom je populárny lasvegaský varietný umelec Buddy Israel (Jeremy Piven), ktorému k jeho skvelej kariére výrazne dopomohla mafia, za čo sa jej hodlá poďakovať tým, že bude na súde svedčiť proti jej špičkám.Za záchrannú brzdu sa rozhodne zatiahnuť mafiánsky boss Primo Sparazza, ktorý ponúkne miliónovú odmenu tomu, kto Buddyho odstráni. Všetci preslávení nájomní vrahovia sa v tú chvíľu vydávajú po jeho stope, aby si vylepšili rozpočet. Na Buddyho život by si v tú chvíľu vsadili asi iba dvaja agenti FBI(Ryan Reynolds a Ray Liotta), ktorí ho navzdory presile nájomných ostreľovačov, agresívnych magorov a rafinovaných zločincov v rukavičkách hodlajú živého a zdravého dopraviť do rúk spravodlivosti. Nebudú to mať ľahké, pretože na strane zla stojí okrem iných rapper Common, slávna speváčka Alicia Keys alebo Ben Affleck. Hviezdnu zostavu dopĺňa ešte Andy Garcia v úlohe nadriadeného oboch agentov. Všetci sa stanú aktérmi mimoriadne krvavého „dýchánku“, v ktorom sa brutalita spravodlivo strieda s humorom a niekoľkými skutočne nečakanými prekvapeniami.
„Keď som písal scenár, už som vedel, komu ho budem chcieť ponúknuť. Pretože som tých skvelých hercov nechcel pripraviť o tri hodiny života, ktoré by strávili jeho prečítaním a hodením do koša, snažil som sa, aby bol dotiahnutý do posledného detailu,“ hovorí Carnahan. Zámer mu vyšiel, pretože nielenže všetci jeho ponuku prijali, ale naviac hrali skôr za symbolické honoráre, aby sa maximum z dvadsaťpäťmiliónového rozpočtu mohlo investovať do samotného filmu.
Carnahanovým krédom je ignorovanie zlatých stredných ciest a večný pohyb na hrane. „Buď z nej spadnem, alebo po nej dôjdem až na koniec a diváci si Zabiť eso užijú s rovnakým nadšením, s akým som ho točil“, uzatvára režisér.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .