• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Norbit

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Norbit
 
Premiéra na SR: 12. apríl 2007
 
Premiéra vo svete: 2007
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 102
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
6 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Urobil si niekedy skutočne veľkú chybu?

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Muž mnohých tvárí. Táto definícia v súčasnosti asi najlepšie sedí na Eddieho Murphyho. Slávny herec, čerstvo nominovaný na Oscara, totiž dokáže s prehľadom zahrať nielen drzého policajta z Beverly Hills, ale tiež obmedzeného outsidera, jeho nasprostastú ťažkotonážnu manželku alebo staručkého správcu sirotinca čínskeho pôvodu – všetky tri role naviac zvláda v jedinom filme, drsnej komédii Norbit.
„Volám sa Norbit a sotva som sa narodil, pohodili ma ku dverám sirotinca.“ Presne tak sa začína životný príbeh večného smoliara Norbita Alberta Ricea, ktorého sa ujal svojrázny vychovávateľ pán Wong. Prvých deväť rokov jeho života prebehlo v dokonalej harmónii a nevinných hrách s detskou láskou Kate. Potom sa ale na pieskovisku stretol s urastenou Rasputiou, ktorá sa zaň rozhodla vydať a tým mu zmenila život v peklo. Dospelý Norbit pracuje v kancelárii stavebnej firmy Rasputiiných bratov, ktorá slúži len ako zásterka ich skutočnej profesie – vymáhania výpalného, a vo voľnom čase sa snaží prežiť po boku gigantickej a neznesiteľnej manželky Rasputie. Toto trápenie by zrejme trvalo až do jeho smrti, keby sa do jeho života nevrátila Kate, ktorá má v úmysle prevziať po pánu Wongovi správcovstvo sirotinca. Ich spoločnému šťastiu však bráni celý rad prekážok – Katiin slizký snúbenec, ktorý chce spoločne s Rasputiinými bratmi zmeniť sirotinec na nevestinec, a hlavne sama Rasputia, ktorá čo raz uchmatne, nikdy nevráti.
Scenár Norbita vzišiel z nápadu Eddieho Murphyho pustiť sa do spolupráce s vlastným bratom.
„Brat sa scenáristike venuje už roky a v poslednom čase sa mu mimoriadne darí. Tak sme si povedali, že dáme hlavy dokopy a skúsime napísať film,“ hovorí slávny herec. Inšpirovali sa článkom na internete, ktorý popisoval prípad, keď urastená Amazonka pred zrakmi verejnosti zmlátila manžela, a stvorili príbeh citlivého muža, ktorý už v deviatich rokoch urobil naozaj veľkú chybu a ktorá mala poznamenať zbytok jeho života. Je to film, ktorý sa nezastaví vôbec pred ničím. Je odvážny, drsný a giganticky zábavný, vlastne ako manželka hlavného hrdinu.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .