• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Núdzový východ

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Revolutionary road
 
Premiéra na SR: 9. apríl 2009
 
Premiéra vo svete: 2008
 
Krajina pôvodu: UK
 
Dĺžka filmu: 119
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Zaujímavé okolnosti sprevádzajú uvedenie filmu Núdzový východ.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Prvý raz od Titanicu, jedného z najúspešnejších filmov všetkých čias, sa spolu pred kamerou zišli jeho protagonisti Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. Vôbec po prvý raz sa britská herečka podvoľovala režijným pokynom svojho manžela, oscarového Sama Mendesa. Omnoho dôležitejšie než tieto bulvárne skratky je ale očakávanie Núdzového východu ako jednej z kľúčových udalostí tohtoročnej filmovej sezóny.
Dráma Núdzový východ veľmi pripomína Mendesovu oscarovú Americkú krásu. Aj tu vidíme ako je nefunkčná tá najvšeobecnejšia predstava o naplnení Amerického sna, teda pokojný rodinný život v domčeku na predmestí. Trpká skúsenosť, ktorú prežili Frank a April Wheeleroví , predchádzala príbehu Americkej krásy o pár desiatok rokov.
Mladí manželia síce tiež žijú nie veľmi rušným životom strednej americkej vrstvy ako ich susedia, ale sami cítia, že do tohto prostredia nepatria. April neláka kariéra ochrankyne domáceho krbu a vychovávateľky vlastných detí. Chcela by sa stať herečkou, preto sa snaží Franka prehovoriť k presťahovaniu do Paríža, lebo v meste pobozkanom múzami tuší svoje uplatnenie. Ani Frankovi sa monotónna kariéra kancelárskej krysy nepáči, lenže namiesto snenia o Paríži sa oddáva alkoholu a vnadnej kolegyni. Ako sa rúcajú ich spoločné plány a túžby, upadá aj ich vzťah, ktorý dospeje až do bodu mrazu. Jedinú cestou späť na vrchol predstavuje radikálne riešenie, lenže na to by potrebovali mať silu obaja. Bez splnenia tejto základnej podmienky skončí ich snaženie záhubou.
Núdzový východ je adaptáciou rovnomenného slávneho románu amerického prozaika Richarda Yatesa, ktorý časopis Time zaradil medzi stovku najlepších anglických kníh 20. storočia. „Ľudská tragédia spočíva v tom, že nech sa akokoľvek snažíme, nakoniec zostávame vždy sami“, zhrnul základnú tému svojho príbehu autor predlohy.
Nápad s filmovou podobou knihy vznikol vzápätí po jej vydaní v roku 1962, ale nakoniec to trvalo cez 45 rokov. „To čakanie určite stálo zato. Výnimočný príbeh potrebuje výnimočných tvorcov a predstaviteľov – a tých, myslím, máme,“ hovorí jeden z producentov Scott Rudin.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .