• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Madagascar 2

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Madagascar: Escape 2 Africa
 
Premiéra na SR: 13. november 2008
 
Premiéra vo svete: 2008
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 100
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: , , ,
 
Réžia: ,
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
25 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Stále spolu. Stále stratení.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

K natočeniu animovanej komédie Madagascar 2 mali jej tvorcovia dva dobré dôvody. Prvým boli nepochybne tržby, ktoré film vyniesli na prvé miesto rebríčka úspešnosti rodinných snímok roku 2005. Druhým dôvodom sa stal fakt, že hlavní hrdinovia, hýčkané hviezdy newyorskej ZOO, tragicky zakysli na titulnom ostrove pri afrických brehoch a taký osud im žiadny divák určite neprial. Lenže pokračovanie im pripravilo také dobrodružstvá, že v porovnaní s nimi by bol doživotný pobyt na Madagascare tým príjemnejším variantom.
Spomínate si na trosky lietadla zakliesnené v korune obrieho baobabu, ktoré lemurí kráľ Julián používal ako tróniu sálu? Tak presne to sa stane kľúčovou súčasťou geniálneho únikového plánu, ktorý vymysleli vynaliezaví tučniaci. Na cestu domov sa okrem nich vydáva aj lev Alex, zebra Marty, hrošica Gloria, žirafiak Malman a šimpanz Phil s Masonom. Sprevádza ich kráľ Julián, jeho pobočník Maurice a malý Mort, ktorí chcú poznať, ako to v tom civilizovanom svete chodí. Štart opraveného lietadla prebehne hladko, lenže o ďalšom priebehu letu sa to povedať nedá. Najskôr vynechá jeden motor, potom druhý a neovládateľné lietadlo sa rúti k zemi. A nie k hocijakej zemi.
Rozmaznaní hrdinovia pristanú uprostred najdivokejšej africkej divočiny, kde na každého z nich čaká vlastný príbeh. Kráľ newyorskej ZOO Alex sa stretáva s rodičmi a zistí, že v srdci Čierneho kontinentu mu jeho maniere nič dobré neprinesú. Zebra Marty konečne na vlastnej koži pocíti, aké to je, byť súčasťou veľkého stáda a slobodne s ním cválať savanou. Hrošica Gloria tu stretne neuveriteľného hrošieho samca a žirafiak Melman sa bude snažiť zbaviť hypochondrie a pritom ticho trpieť, pretože Gloria mu nie je ani trochu ľahostajná. Pripravte sa na to, že podobných prekvapení vás v Madagascare 2 čaká viac.
K práci na pokračovaní Madagascaru sa vrátila drvivá väčšina členov štábu, ktorý pripravoval jednotku. Kľúčovými figúrami boli samozrejme spoluscenáristi a spolurežiséri Eric Darnell a Tom McGrath. „Dostali sme šancu vrátiť sa k práci, ktorú sme milovali. Naviac si s Tomom úplne vyhovujeme a čoskoro sme boli schopní spolupracovať prakticky naslepo. Aj také detaily podľa mňa rozhodujú o výsledku filmu,“ hovorí režisér Darnell.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .