• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Ostreľovač

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Shooter
 
Premiéra na SR: 31. máj 2007
 
Premiéra vo svete: 23. marec 2007
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 125
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
3 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Včerajšok bol o cti. Dnešok je o spravodlivosti.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Režisér akčnej drámy Training Day Antoine Fuqua natočil ďalší film z žánrovej kategórie, v ktorej sa cíti najlepšie. Hrdinom Ostreľovača je elitný sniper, ktorý sa ocitne v nezávideniahodnej situácii, keď je obvinený z pokusu o atentát na amerického prezidenta. V nerovnom súboji jedinca proti systému sa Mark Wahlberg vydáva v stopách osamelých bojovníkov, ktorí museli zužitkovať všetky svoje schopnosti k tomu, aby v tejto vopred prehranej hre prežili a zvíťazili.
Bývalý špičkový armádny prieskumník a ostreľovač Bob Lee Swagger zavesil kariéru na klinec po tom, čo sa stal obeťou jedného nepekného podrazu, organizovaného vyššími miestami. I tak ho na jeho samote vysoko v horách prekvapí penzionovaný plukovník Johnson, ktorý ho požiada o pomoc. V hre je život amerického prezidenta a údajne len Bobove mimoriadne schopnosti a presná muška môžu túto hrozbu eliminovať. S veľkou nechuťou sa do akcie zapojí a príliš neskoro zistí, že sa stal obeťou podrazu číslo dva. Z hrdinu, od ktorého závisel osud celého národa, sa tak razom stáva „hlavná postava“ novinových titulkov, v ktorých je označovaný za osamelého zabijaka, ktorý sa pokúsil zastreliť hlavu štátu. V zúfalých pretekoch s časom má Bob jedinú nádej – zistiť, kto a prečo ho do tohto komplotu zatiahol. Veľa šancí nemá, pretože proti nemu stojí celá krajina a na svojej strane má len neskúseného agenta FBI a dievča, s ktorým práve začal chodiť. Čím ďalej Bob uniká z perfektne pripravenej pasce, tým je mu jasnejšie, že ohrozený je nielen jeho život, ale tiež osud celej Ameriky.
„Bob Lee Swagger je postava, ktorá do kín vracia hrdinu formátu Johna Waynea a ďalších westernových kladných hrdinov. Jeho zmysel pre spravodlivosť dodáva tomuto vzrušujúcemu konšpiračnému thrilleru ľudský rozmer“, hovorí producent Lorenzo di Bonaventura.
Mark Wahlberg musel pred začiatkom nakrúcania absolvovať intenzívny ostreľovací tréning a jeho postava je vraj vďaka tomu najdôveryhodnejším predstaviteľom tejto profesie, aký sa kedy na filmovom plátne objavil.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .