• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Pulp Fiction: Historky z podsvetia

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Pulp fiction
 
Premiéra na SR: 1994
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 154
 
Výrobca:
 
Žáner: , ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
3 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Pulp Fiction: Historky z podsvetia (doslova braková literatúra) je gangsterská čierna komédia z roku 1994 režiséra Quentina Tarantina, ktorý sa stal kultovým filmom.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Pulp Fiction: Historky z podsvetia (doslova braková literatúra) je gangsterská čierna komédia z roku 1994 režiséra Quentina Tarantina, ktorý sa stal kultovým filmom.Je typický tým, že obsahuje štyri nezávislé dejové línie, ktoré nie sú chronologicky usporiadané, a až na konci filmu sa odhalí súvis mezi nimi. Film pozostáva zo štyroch dejových línií: Vincent a JulesMiaButcha Honey Bunny a Pumpkin.
Vincent Vega a Jules Winnfield sú dvaja nerozluční treťotriedni gangstri v službách obávaného Marsellusa Wallace. Vincent prezradí Julesovi, že Pán Veľký (teda Marsellus) ho požiadal, aby sa postaral o jeho sexy manželku Miu, kým bude na Floride. Vincent to považuje za skúšku lojality, v ktorej musí za každú cenu obstáť.
Butch Coolidge je boxér, ktorého kariéra sa chýli ku koncu. Keďže v boxe neexistuje liga veteránov, musí sa zmieriť s tým, že už je out, a prijať Marsellusovu ponuku – vziať prachy, prehrať v piatom kole a odletieť si užívať na slnečný Karibik. Ale aké je to bojovať s vedo-mím, že je to naposledy? Dovolí mu pýcha a hrdosť prehrať a skončiť s kariérou?
Pumpkin a Honey Bunny, párik mladých amatérskych zlodejíkov, vysedáva v reštaurácií a analyzuje pracovný život. Vylučovacou metódou prídu na to, že najlepším terčom lúpeže reštaurácia. A prečo nie tá, v ktorej práve sedia? Nasleduje rýchle rozdelenie úloh, bozk pre šťastie a samotná lúpež. Osudová lúpež…
Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov, absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Postmoderná analýza zvráteného života zločincov, Božej vôle, vyrovnávania si účtov, masáže nôh a prekladu názvov hamburgerov zožala obrovský celosvetový úspech medzi divákmi, aj u kritiky. Za najkultovejší film 90. rokov si režisér a scenárista Quentin Tarantino (zo 7 nominácií) odniesol Oscara za najlepší scenár.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .