• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Sila srdca

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: A Mighty Heart
 
Premiéra na SR: 8. december 2007
 
Premiéra vo svete: 2007
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 107
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner:
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba: ,
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Tú správu ste možno ani nezaznamenali…

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Tú správu ste možno ani nezaznamenali. 23. januára 2002 zmizol v Karáčí novinár prestížneho Wall Street Journal Daniel Pearl. Behom nasledujúcich dní a týždňov sa rojili rôzne špekulácie o jeho osude a rovnako horlivo sa viedlo oficiálne pátranie po stopách tých, ktorí mali mať jeho zmiznutie na svedomí. Z malej osobnej tragédie sa stal veľký príbeh, ktorý naraz sledoval celý svet. Sila srdca tento príbeh podáva z pohľadu asi najzasvetenejšieho človeka, Pearlovej tehotnej manželky Marianne (Angelina Jolie).
Marianne Pearl napísala o príšerných piatich týždňoch, počas ktorých si u nej podávali dvere nádej so zúfalstvom, strhujúcu knihu. Tá zaujala Brada Pitta natoľko, že sa pod jej filmové spracovanie rozhodol podpísať ako producent a naviac do hlavnej úlohy obsadiť „svoju“ Angelinu.
„Kľúčový bol ale súhlas Marianne Pearl, pretože natočiť film bez jej priamej podpory by nemalo zmysel,“ dodáva koproducentka Dede Gardner.
Hlavná hrdinka mala tiež právo na voľbu režiséra. Nakoniec sa ním stal Michael Winterbottom, ktorý už niekoľkokrát dokázal, že podobný žáner, v ktorom sa spája dokumentovanie reality s čírou fikciou, zvláda naozaj s prehľadom, či už išlo o vojnovú drámu z bývalej Juhoslávie Vitajte v Sarajeve alebo politickú drámu o väzení pre teroristov The Road to Guantanamo.
„Bol som v Pakistane v roku 2001 a Daniel s Marianne vtedy spravodajsky pokrývali vojnu v Afganistane,“ spomína Winterbottom. Keď som sa dozvedel o Danielovej smrti, práve som točil v Pešaváre film In this World, a bol som teda prakticky v centre diania. Potom som si prečítal Marianninu knihu a nebolo čo riešiť“, popisuje Winterbottom, prečo ponuku natočiť film o najťažšej etape jej života bez váhania prijal.
Predchádzajúca pakistanská skúsenosť prišla režisérovi veľmi vhod, pretože v snahe natočiť film čo najvernejšie musel pracovať priamo v miestach, ktoré sa pred rokmi stali svedkami tejto udalosti. Nakrúcanie neustále komplikovali miestne úrady, ktoré sa čiastočne báli o bezpečnosť členov štábu a čiastočne toho, ako budú vo filme prezentované.
Jedinou skutočnou hereckou hviezdou Sily srdca je Angelina Jolie, pre ktorú rola Marianne Pearl predstavovala jednu z najväčších výziev doterajšej kariéry .

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .