• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Solaris

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Solaris
 
Premiéra na SR: 20. február 2003
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 99
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
8 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Čo všetko by si obetoval pre druhú šancu? Po Andrejovi Tarkovskom ďalšie spracovanie sci-fi románu Stanislawa Lema

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Čo všetko by si obetoval pre druhú šancu? Po Andrejovi Tarkovskom ďalšie spracovanie sci-fi románu Stanislawa LemaBudúcnosť, asi o 100 rokov. Osamelý psychológ dr. Kelvin premýšľa nad všetkými okolnosťami, ktoré viedli k smrti jeho manželky. Vyruší ho naliehavý odkaz Gibariana, starého priateľa, ktorý je kdesi ďaleko na vesmírnej expedícii pri planéte Solaris a cez videozáznam žiada Kelvina, aby prišiel a pokúsil sa objasniť záhady, ku ktorým na stanici dochádza. Ale po prílete na stanicu doktor zistí, že Gibarian spáchal samovraždu a ďalší kolegovia sú paranoidní a na pokraji síl. Kelvin sa ocitá v prepletenom zajatí vlastných myšlienok, nezodpovedaných otázok a pochybností. Je pod extrémnym tlakom emócií a vízií, ktoré sa všetky nejako dotýkajú vzťahu k manželke, ktorá sa mu zjavuje, bez toho aby vedel, či je skutočná, mŕtva, alebo je to akýsi klon, ktorý vytvorilo jeho podvedomie?
Môže sa oživiť a zmeniť minulosť? Môže znovuobjaviť stratenú lásku?
Podkladom k filmu Solaris sa stal rovnomenný svetoznámy román Stanislawa Lema, ktorý v roku1972 sfilmoval Andrej Tarkovský. Námet je výzvou pre režiséra Soderbergha ( získal Oscara v r.2000 za Traffic) a hollywoodsku produkciu na čele s Jamesom Cameronom, aby znovu preskúmali a objavili svet planéty Solaris a v emotívnom opare milostného príbehu sa pokúsili objasniť záhady okolo vesmírnej expedície. Príbeh Solaris sleduje tri svety: jedným je Solaris, druhým je minulosť – svet na Zemi a tretím svetom sú sny a predstavy dr. Kelvina.
Do novej filmovej adaptácie obsadil režisér atraktívneho George Clooneyho. Tento pre kameru i ženy mimoriadne zaujímavý mužský objekt ukázal, že je nemenej zaujímavým hercom, ktorý sa vie vierohodne prevteliť prostredníctvom dr. Kelvina vo futuristickú, pochybujúcu bytosť, ktorá sa pokúša oživiť a zmeniť minulosť.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .