• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Strážca

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Sentinel
 
Premiéra na SR: 14. september 2006
 
Premiéra vo svete: 21. apríl 2006
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 107
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: , ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
5 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

V 141-ročnej histórii nikdy nebol v tajnej službe zradca – až doteraz.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Pete Garrison (Michael Douglas) je agent americkej tajnej služby, ktorý kedysi zachránil život prezidentovi, keď skočil do cesty spŕške letiacich guliek. Odvtedy uplynulo už dvadsať rokov a Garrison, ktorý sa u tajnej služby teší uznaniu i obľube u svojich kolegov, teraz vedie ochranu prvej dámy (Kim Basinger).

Jeho kolega a priateľ Charlie Merriweather (Clark Johnson) mu naznačí, že by sa s ním rád podelil o prísne tajnú informáciu. Kým však k tomu vôbec môže dôjsť, Merriweather umiera vo svojom dome po zločine, ktorý javí známky nepodarenej lúpeže.

Prípad dostane na starosť vrchný vyšetrovateľ tajnej služby David Breckinridge (Kiefer Sutherland), ktorý býval Garrisonovým chránencom a donedávna aj jeho najlepším kamarátom. Ich dlhoročné priateľstvo však nedávno ukončilo Davidovo mylné presvedčenie, že Pete mal vzťah s jeho vtedajšou manželkou.

Medzi skúsených agentov prichádza Jill Marin (Eva Longoria) – tvrdá, moderná a ambiciózna mladá agentka, ktorú na univerzite školil i Garrison. Trio sa spoločnými silami vydáva po stopách zločinu, ktoré vedú až k podozreniu, že ktosi pripravuje vraždu prezidenta. Situácia je o to vážnejšia, že ju má zrejme na svedomí priamo niektorý z agentov tajnej služby, čo je celkom výnimočné. Počas celých 141 rokov, čo táto inštitúcia existuje, sa totiž v jej radoch žiadny zradca s podobným zámerom neobjavil.

Podozrenie vďaka intrigám a podvrhnutým dôkazom padne na samotného Garrisona. Nech už je však zradcom ktokoľvek, vie o Garrisonovom najzraniteľnejšom mieste – o tom, že vynakladá extrémne úsilie, aby udržal isté tajomstvo. Ako hlavný podozrivý sa preto vydáva na útek pred svojimi vlastnými kolegami, aby sa pokúsil odhaliť skutočného zradcu a zachrániť tak prezidentov život.

Mezi zkušené agenty přichází Jill Marin – tvrdá, moderní a ambiciózní mladá agentka, kterou na univerzitě školil také Garrison . Trio se společnými silami vydává po stopách vraždy, které vedou až k podezření, že někdo připravuje zavraždění prezidenta. Situace je o to vážnější, že jej má patrně na svědomí přímo některý z agentů tajné služby, což je zcela výjimečné – za celých 141 let, po něž tato instituce existuje, se v jejích řadách zrádce s podobným záměrem neobjevil. Podezření nakonec padne na samotného Garrisona, díky intrikám a podvrženým důkazům . Ať už je však zrádcem kdokoliv, ví o Garrisonově nejzranitelnějším místě – o tom, že vynakládá extrémní úsilí, aby udržel jisté tajemství. Jako hlavní podezřelý se vydává na útěk před Breckinridgem a Marin – svými vlastními kolegy – aby se pokusil odhalit skutečného zrádce a zachránit tak prezidentův život.

KIEFER SUTHERLAND (David Breckinridge) je znám především v současné době ze seriálového hitu z produkce Foxu 24 hodin, který mu již přinesl Zlatý glóbus, cenu SAG, dvě nominace na Emmy a jednu na další Zlatý glóbus. Samotný seriál získal Zlatý glóbus v kategorii nejlepší drama.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .