• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Svätá tráva

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Tatarak
 
Premiéra na SR: 9. september 2010
 
Premiéra vo svete: 2009
 
Krajina pôvodu: Polsko
 
Dĺžka filmu: 85
 
Distribútor:
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Andrzej Wajda sa vo svojom najnovšom filme vracia k próze klasika Jarosława Iwaszkiewicza. Prináša príbeh starnúcej Marty, ktorá kvôli večne zaneprázdnenému manželovi zápasí s nudou a samotou. Nečakane stretáva mladého muža a začína prežívať druhú mladosť. Dej filmu sa prelína s osobnou spoveďou Krystyny Janda, ktorá sa rozhodla podeliť o svoj osobný zármutok zo straty […]

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Andrzej Wajda sa vo svojom najnovšom filme vracia k próze klasika Jarosława Iwaszkiewicza. Prináša príbeh starnúcej Marty, ktorá kvôli večne zaneprázdnenému manželovi zápasí s nudou a samotou. Nečakane stretáva mladého muža a začína prežívať druhú mladosť. Dej filmu sa prelína s osobnou spoveďou Krystyny Janda, ktorá sa rozhodla podeliť o svoj osobný zármutok zo straty milovaného človeka. Nezvyčajný Wajdov film tak ponúka mnohovrstvové zamyslenie sa nad úzkou hranicou života a smrti.

Wajdova filmová tvorba je námetovo pestrá, spracúval súčasné i historické témy, preslávil sa i filmovými prepismi známych diel poľskej literatúry. Jeho filmová tvorba je námetovo pestrá, spracúval súčasné i historické témy, preslávil sa i filmovými prepismi známych diel poľskej literatúry. Jeden z najvýznamnejších režisérov poľskej a svetovej kinematografie oslávil v marci svoje osemdesiatiny. Napriek veku vyhlasuje, že sa chystá pripraviť ešte dva, či tri filmy. Tie predošlé, hoci sa prevažne venovali poľským dejinám, literatúre či kultúre, boli už ovenčené prestížnymi medzinárodnými oceneniami. V roku 2000 získal Wajda čestného Oscara za celoživotné dielo ako vôbec prvý umelec zo strednej Európy. Wajda sa vo svojom najnovšom filme vracia k próze klasika Jarosława Iwaszkiewicza.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .