• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Tobruk

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Tobruk
 
Premiéra na SR: 4. september 2008
 
Premiéra vo svete: 2008
 
Krajina pôvodu: Česká republika
 
Dĺžka filmu: 103
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba: , ,
 
Obsadenie: , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Jedna vojna, jedna bitka, jeden osud.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

V 2. svetovej vojne padlo, bolo umučených, alebo popravených viac ako 50 000 000 ľudí. Z toho 360 000 Čechoslovákov. Na strane spojencov bojovalo dobrovoľne aj 50 000 československých vojakov. Bojov v severnej Afrike sa ich zúčastnilo 1 800. Na všetkých frontoch ich po dobu tohto strašidelného vojenského besnenia padlo, alebo zomrelo 7 790.
Film Tobruk je v hlbokej úcte venovaný všetkým českým a slovenským veteránom, ako aj domácemu odboju. Predovšetkým však príslušníkom Československého pešieho práporu 11 – Východného, ktorí po boku Angličanov, Austrálčanov, Poliakov a Juhoafričanov na jeseň roku 1941 bránili pred nemeckými a talianskymi jednotkami Spojencami ovládaný strategický prístav na severe Líbye – TOBRUK.
Druhá svetová vojna, jeseň roku 1941. Na obranu Nemcami a Talianmi obliehaného mesta Tobruk v severoafrickej Líbyi je odvelený aj československý prápor. Medzi jeho príslušníkmi je aj mladý vojak Jiří Pospíchal. Jeho naivné a idealistické predstavy o hrdinstve a vojne sú surovo konfrontované s neznesiteľným peklom africkej púšte, dennodenným ohrozením života a všadeprítomnou smrťou. To všetko si uňho vyberá svoju krutú daň, ktorú vie nadeliť iba vojna.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .