• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

X – Men 2

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: X – Men 2
 
Premiéra na SR: 1. máj 2003
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 120
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
12 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Nastal čas, keď sa odlišní musia zjednotiť…

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Nastal čas, keď sa odlišní musia zjednotiť…X-Meni. Narodili sa s jedinečnou genetickou mutáciou, ktorá im umožňuje vládnuť nadprirodzenými schopnosťami. Pod vplyvom profesora Charlesa Xaviera( Patrick Stewart) slúžia ľudstvu. Chránia svet. Ten im však nedôveruje a bojí sa ich. Po nezmyselnom pokuse o atentát na prezidenta Spojených štátov, ktorý údajne spáchal neznámy mutant, sa verejnosť dovoláva zákona, ktorý má mutantov dostať pod kontrolu. Na čele anti-mutantného hnutia stojí armádny veliteľ a vedec William Stryker (Bryan Cox), o ktorom sa tvrdí, že na mutantoch robil pokusy. Mutantov nenávidí a chce ich totálne zlikvidovať. Keď zistí, že jeho vlastný syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker mal v minulosti do činenia tiež s Wolverinom (Hugh Jackman) a pozná tajomstvá jeho minulosti. Keď Wolverin pátra po svojom pôvode, uvedie Stryker do pohybu svoj anti-mutantný program. Sú však aj mutanti, ktorí sa postavili proti ľudskej civilizácii. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), práve ušiel z väzenia. Je nepriateľom X-Menov.
V situácii, keď sa všetci mutanti stali štvancami, navrhne X-Menom spojenectvo proti spoločnému nepriateľovi – Strykerovi. X-meni a ich spojenci sa vydávajú na najnebezpečnejšiu misiu v živote.
Režisér Bryan Singer natočil tentoraz viac než tradičné pokračovanie. Hlbšie sa ponoril do mytológie X-Menov, do ich schopností a vzťahov. Vedľa už známych postáv sa na pozíciu „dobra“ pridáva atletický Nightcrawler a „zlo“ umocňuje-nielen svojimi diamantovými pazúrmi – Deathstrike.Vo filme sa tak predstavuje nová generácia X-Menov.
Kultová záležitosť, natočená, ako je to v poslednej dobe časté, podľa komiksu, má všetky predpoklady upútať divákov vizuálne i napínavým dejom.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .