0
Pridaný 15. januára 2015 od CinemaNET in Programy
 
 

Kino Moskva – Martin


Piatok 2., sobota 3., nedeľa 4., pondelok 5., utorok 6. január o 17.00 hod.

Paddington

(PADDINGTON) – premiéra !!!

 

Dobrodružstvá medvedíka Paddingtona

Paddington je medvedík, ktorý nosí vlnený kabát a neforemný klobúk . Jeho oblúbené jedlo je marmeláda. Napriek tomu, že žije v Londýne, pochádza z Peru. Jeho rodičia zahynuli počas zemetrasenia, keď mu bolo len pár týždňov a tak sa ho ujala teta Lucy. Keď odišla do domova dôchodcov, rozhodla sa, že pošle Paddingtona (peruánskym menom Pastuso) do Anglicka. Sedel sám na kufri, s klobúkom na hlave a lístočkom okolo krku: „Postarajte sa o tohoto medvedíka, prosím“. A tak ho našli manželia Brownovci. Vzali ho do svojej rodiny, dali mu meno podľa miesta, kde ho našli (Paddington je názov železničnej stanice) a spravili z neho dalšieho člena rodiny, v  ktorej žili ešte dve deti – Jonathan a Judy a gazdiná – paní Birdová. Všetko by bolo dobré, ale len dovtedy, kým sa na scéne neobjavila riaditeľka miestneho múzea p. Milicent (Nicole Kidman), ktorá z neho chce vytvoriť preparovaný exponát.

 

Hrajú: Nicole Kidman, Colin Firth, Sally Hawkins, Jim Broadbent, Hugh Bonneville, Ben Whishaw (hlas Paddingtona)

Žáner: rodinný film V. Británia / Francúzsko / Kanada

Verzia: slovenský dabing

Minutáž: 95 min.

Prístupnosť: vhodné pre všetky vekové skupiny

Vstupné: 4,00 € / v pondelok 5. januára 3,00 €

 

 

3D verzia: piatok 2, sobota 3., nedeľa 4. január o 19.00 hod.

2D verzia: pondelok 5., utorok 6. január o 19.00 hod.

Exodus: Bohovia a králi 3D/2D

(EXODUS: GODS AND KINGS) – premiéra !!!

 

Vzbúril sa proti impériu a zmenil svet

Vyrastali ako bratia, ale stali sa z nich nepriatelia na život a na smrť- egyptský faraón Ramzes a Mojžiš, ktorý sa stal legendou. Iná legenda,  Ridley Scott, previedla ich nesmrteľný príbeh na filmové plátno. Tvorca Gladiátora tak dostal šancu znovu predviesť ako má vyzerať pravý historický veľkofilm- ako prehliadka dych berúcich obrazov a pôsobivých bojových scén, ale zároveň ako neobyčajný ľudský príbeh ovládaný tými najzákladnejšími emóciami- láskou, nenávisťou a túžbou po moci. V starovekom Egypte sa vládca rovnal Bohu a inak tomu nebolo ani v prípade Ramzesa (Joel Edgerton). Mocný vládca mal jediného priateľa, Mojžiša (Christian Bale), ktorý s ním vyrastal od detstva, keď ho našla a ujala sa ho kráľovská rodina. Z priateľa sa však stal úhlavný nepriateľ, keď sa Mojžišovi zjavil ,,iný“ Boh a poveril ho neľahkou úlohou – vyslobodiť svoj ľud z egyptského otroctva a priviesť ho do zasľúbenej zeme. Byť jeho vodcom aj prorokom.
Mojžiš túto úlohu prijme.  Predtým ako sa bude môcť vydať na strastiplnú cestu do novej domoviny , zažije desať egyptských rán, ktorými zošle nahnevaný Boh na Egypt útrapy, krupobitie, ničivý oheň, epidémie  a smrť. Nič z toho však faraónovi Ramzesovi nezabráni v snahe Mojžiša a jeho ľud za každú cenu zastaviť a zničiť. ,,Príbeh Mojžiša bola obrovská výzva, ktorú som si zamiloval. Chcel som preskúmať jeho zložitý charakter a bol som ohromený Mojžišovým príbehom, tým, čím si musel prejsť. To, že najprv boli bratia a potom sa z nich stali súperi, ktorí spolu bojujú, robí tento príbeh veľmi atraktívny.“ Komentuje svoj nový film uznávaný režisér Ridley Scott (Gladiátor, Prometheus).

 

Hrajú: Christian Bale, Joel Edgerton, Aaron Paul, Sigourney Weaver, Ben Kingsley, John Turturro

V slovenskom znení: Tomáš Maštalír, Daniel Dangl, Peter Rúfus, Jana Lieskovská, Tibor Vokoun, Zuzana Kocúriková, Anna Javorková, Gabriela Dzúriková

Žáner: historická dráma V. Británia, USA, Španielsko

Verzia: slovenský dabing

Minutáž: 142 min.

Prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov

Vstupné: 3D: 6,00 €, 2D: 4,00 € / v pondelok 5. januára 3,00 €

 

 

  1. januára 2015 kino MOSKVA nepremieta!

 

 

Štvrtok 8., piatok 9., sobota 10., nedeľa 11., pondelok 12. január o 17.30 hod.

Rukojemník

(RUKOJEMNÍK) – celoslovenská premiéra !!!

Na niektorých miestach sa dospieva rýchlejšie.

Pod riekou Moravou vraj vedie tunel, ktorým sa dá utiecť do Rakúska. Len ho treba nájsť. Na živote na československo – rakúskom pomedzí v šesťdesiatych rokoch minulého storočia ležala ťažká deka, asi ako v každom ,,citlivom“ pohraničnom pásme. Hlavný hrdina filmu, režiséra Juraja Nvotu Rukojemník, má tu výhodu, že kvôli dobrodružným výpravám, bitkám so spolužiakmi a prvým láskam, atmosféru doby a miesta až tak nevníma. Malý Peter (Richard Labuda, vnuk Mariána Labudu) vyrastá v starostlivosti prarodičov (Milan Lasica, Libuše Šafránková), pretože jeho rodičia emigrovali do Viedne a od tej doby sa ho prostredníctvom úradov márne snažia získať. Aj preto Peter vymýšľa najrôznejšie spôsoby ako sa cez čiaru dostať. Prečo má čím ďalej menšie pochopenie veliteľ miestnych pohraničiarov (Ondřej Vetchý). Väčšie problémy má však Peter s partiou čierno gardistov, ktorí sa vyžívajú v trápení slabších detí. Napríklad aj ich občasným priväzovaním k mučeníckym kolíkom. Medzi tých, ktorí sú na Petrovej strane patrí ,,pomalší“ spolužiak a veľmi sympatická kamarátka, kvôli ktorým sa s čierno gardistami neváha pobiť. Ako sa šesťdesiate roky blížia ku koncu a pomery v zemi sa dramaticky menia otvorí sa nakoniec i pred Petrom vysnívaná cesta cez hranice. Vyraziť na ňu znamená stratiť prarodičov, kamarátov a nezabudnuteľné dobrodružstvá. Pokiaľ je Vám ,,násť“, máte v živote predsa len iné priority. ,,Príbeh je Amarcordem malého chlapca, ktorý vyrastá v pohraničnej obci, kde v spoločnosti priateľov a nepriateľov prežíva svoje gombíkové vojny, prvú lásku, prvú zradu, prvý zločin a prvý trest“, prirovnaním k Felliniho klasike výstižne glosuje režisér Nvota svoj film. Ten je cenný práve tým, že na dobu nedávno minulú pozerá originálne detskými očami a tým ju sprístupňuje aj mladším divákom.”

 

Hrajú: Milan Lasica, Libuše Šafránková, Ondřej Vetchý, Richard Labuda, Szidi Tobias

Žáner: dobrodružný rodinný film ČR/SR

Verzia: slovenská verzia

Minutáž: 102 min.

Prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 7 rokov

Vstupné: 4,00 € / v pondelok 12. januára 3,00 €

 

 

3D verzia: štvrtok 8., piatok 9., sobota 10. január o 19.30 hod.

2D verzia: nedeľa 11., pondelok 12. január o 19.30 hod.

Siedmy syn 3D/2D

(SEVENTH SON) – celoslovenská premiéra !!!

Tvárou v tvár zlu naplň svoj osud

Sily dobra a zla odnepamäti vedú vojnu o našu planétu. Príbeh Siedmeho syna sa odohráva v dobách, kedy kladní hrdinovia už skoro ležali na lopatkách a zúfalo čakali na legendárneho hrdinu, ktorý by ich spasil. Režisér Sergej Bodrov natočil film ako napínavé epické fantasy, v ktorom proti mečom, odvahe a odhodlaniu stojí mocná čierna mágia a armáda netvorov. Rytier John Gregory (Jeff Bridges) bol posledným žijúcim členom radu bojovníkov, ktorí po stáročia chránili svet pred silami temna. Bol to on, kto im mohol zasadiť smrteľnú ranu, keď ulovil Kráľovnú čarodejníc (Julianne Moore). Stačilo ju zabiť. On sa do nej namiesto toho zamiloval a miesto smrti pre ňu zvolil vezenie, z ktorého nebolo úniku. Iba zdanlivo. Silná čarodejnica sa dokázala dostať na slobodu a teraz zhromažďuje armádu svojich verných, aby sa pomstila za to, ako bola pokorená, a to nielen Gregorymu, ale všetkým, ktorí stoja na jeho strane. Aby Gregory nebol sám na svoj boj, musí nájsť mýtmi opradeného Siedmeho syna, muža s mimoriadnymi schopnosťami. Mal by ním byť Tom Ward (Ben Barnes), lenže mladý farmár ako legendárny bojovník rozhodne nevyzerá a veľa toho na prvý pohľad nevie. V jeho rodokmeni sa však skrýva tajomstvo, ktoré Gregorymu naznačuje, že sa predsa nemýlil. Spoločne sa vydávajú na púť po podivuhodných krajoch, kde čelia čím ďalej ťažším nepriateľom, ktorých proti ním Kráľovná čarodejníc posiela v snahe získať čas. Čas k tomu, aby jej rastúca sila bola neporaziteľná. Režisér Sergej Bodrov si vydobyl renomé historickou drámou Čingischán, ale producent Basil Iwanyk z Legendary Pictures na neho vsadil preto, aby európsky režisér vniesol do sterilného fantasy žánru iný prístup. ,,O filme sme sa bavili s mnohými režisérmi, ale Sergej nás svojím originálnym prístupom dosť ohromil. Predovšetkým vďaka nemu bude Siedmy syn v rámci svojho žánru niečím skutočne výnimočným,“ hovorí Iwanyk.

 

Hrajú: Ben Barnes, Jeff Bridges, Julianne Moore, Kit Harrington, Djimon Honsou
Hrajú /v českom znení/: Zlata Adamovská, Jiří Štěpnička, Ondřej Brzobohatý, Kateřina Peřinová, Michal Holán, Bohdan Tůma

Žáner: dobrodružný fantasy film USA

Verzia: český dabing

Minutáž: 120 min.

Prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov

Vstupné: 3D: 6,00 €, 2D: 4,00 € / v pondelok 12. januára 3,00 €

 

 

  1. a 14. januára 2015 kino MOSKVA nepremieta!

 

 

Štvrtok 15., piatok 16., sobota 17. január o 18.00 hod.,

nedeľa 18., pondelok 19. január o 20.00 hod.

Hodinový manžel

(HODINOVÝ MANŽEL) – premiéra !!!

 

(Vy)vŕtať a (na)búchať

Filmový debut divadelného režiséra a scenáristu Tomáša Svododu rozpráva príbeh štyroch priateľov, vášnivých hráčov vodného póla, ktorí spoločne prevádzkujú bazén. Ten im jedného dňa ako nevyhovujúci vypustí hygiena a štvorica sa razom ocitá doslova na dne. Jeden z nich dokonca na dne bazénu začne aj bývať, keď sa poháda s manželkou a urazený odíde z domu.  Z nedostatku príležitostí začnú podnikať ako „hodinoví manželia“ a zakrátko si nájdu klientelu medzi miestnymi dámami. Každý z nich má svoju pravidelnú zákazníčku, ale tie majú okrem opráv aj veľmi špecifické priania a potreby. To sa však pomaly prestáva páčiť partnerkám a manželkám našich hrdinov… Takto rozohraný príbeh neskôr graduje nečakanou cestou do Tatier, kde sa všetko poriadne zamotá, aby nakoniec všetko skončilo dobre a s množstvom prekvapení.

 

Hrajú: David Novotný, Bolek Polívka, Eva Holubová, Lukáš Latinák, Jitka Čvančarová, David Matásek, Zuzana Norisová, Simona Babčáková

Žáner: komédia ČR

Verzia: česká verzia

Minutáž: 100 min.

Prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov

Vstupné: 4,00 € / v pondelok 19. januára 3,00 €

 

 

3D verzia: sobota 17. január o 16.00 hod.

2D verzia: nedeľa 18. január o 16.00 hod.

Tučniaky z Madagascaru 3D/2D

(THE PENGUINS OF MADAGASCAR) – repríza

Super špióni sa nerodia – oni sa liahnu 

Objavte tajomstvo najlepších a najvtipnejších super tajných agentov sveta: Skippera, Kowalskiho, Rica a Vojaka. Sú to nie len veselé a vydarené vtáčiky, sú i najvýkonnejšou údernou jednotkou tajných agentov. Sú pripravení kedykoľvek a kdekoľvek zasiahnuť i pri najmenšom ohrození sveta. Skipper je odvážnym vodcom, ktorý nikdy nenechá parťáka v štichu. Kowalski predstavuje mozog tímu s fotografickou pamäťou a dokonalými znalosťami čohokoľvek. Rico je neriadená strela, bomba zo zapáleným knôtom. A Vojak? Ten je tak trochu podceňovaným najmladším členom partie, ale práve on verí, že spoločne dokážu i nemožné. A kto je ich hlavným protivníkom a najväčším zloduchom? Nebezpečenstvo sa objaví v podobe doktora Octaviusa Brinea, výstredného génia a veľmi úspešného vedca. Ako to už u zloduchov tohoto typu býva, má za sebou strašlivú a  tajomnú minulosť a veľmi neznáša všetky tučniaky. Naviac je to chobotnica, takže je zloduchom  naozaj dostatočne slizkým. Boj statočných tučniakov s Octaviusom je neľútostný, krutý a bez pravidiel a vďaka tomu si ho tiež všetci zúčastnení náramne užívajú. A aby toho nebolo málo, naša špičková jednotka sa stretáva s tajnou organizáciou Severák. Čo ale je ďalšia elitná  medzidruhová jednotka zameraná na pomoc všetkým tvorom, ktorí si sami nepomôžu. A tak naše tučniaky majú čo robiť nie len s Octaviusom, ale aj s konkurenčnou agentskou partiou.

 

Hrajú /v slovenskom znení/: Juraj Predmerský, Martin Vitek, Kamil Kollárik , Laco Konrád, Filip Túma, Gregor Holeška, Henrich Platek, Kristína Turjanová, Ján Tréger, Dušan Szabó

Žáner: animovaná rodinná komédia USA

Verzia: slovenský dabing

Minutáž: 90 min.

Prístupnosť: vhodné pre všetky vekové skupiny

Vstupné: 3D: 5,00 €, 2D: 3,00 €

 

 

Štvrtok 15., piatok 16., sobota 17. január o 20.00 hod.

96 hodín: Zúčtovanie

(TAKEN 3) – celoslovenská premiéra !!!

 

Týmto to končí

Bývalý agent CIA Bryan Mills (Liam Neeson) sa naposledy vracia v akčnom thrillery 96 hodín – Zúčtovanie. Musí dokázať, že bol neprávom obvinený z vraždy svojej bývalej manželky a ochrániť to jediné čo mu zostalo …

 

Hrajú: Liam Neeson, Forest Whitaker, Maggie Grace, Famke Janssen

Žáner: akčný thriller FRANCÚZSKO

Verzia: české titulky

Minutáž: 100 min.

Prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov

Vstupné: 4,00 €

 

 

Nedeľa 18., pondelok 19. január o 17.45 hod.

 

Hry o život: Drozdajka 1

(THE HUNGER GAMES: MOCKINGJAY – PART 1) – repríza

 

Jej odvaha zmení svet

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Po skončení Hier štvrťstoročia Sídlo zrovnalo so zemou Dvanásty obvod, tisíce ľudí zahynuli a ju prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, o ktorého existencii sa dovtedy takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne a Katniss pochopí, že zastaviť to môže len ona. Musí sa opäť stať Drozdajkou… len tak môže zachráni Peetu a poraziť Sídlo aj nenávideného prezidenta Snowa. Znovu však zistí, že o svojom osude nerozhoduje sama. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city…

 

Hrajú: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Woody Harrelson

Žáner: akčný dobrodružný film USA

Verzia: slovenské titulky

Minutáž: 123 min.

Prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov

Vstupné: 4,00 € / v pondelok 19. januára 3,00 €

 

 

  1. a 21. januára 2015 kino MOSKVA nepremieta!

 

 

3D verzia: štvrtok 22., piatok 23, sobota 24. január o 17.00 hod.

2D verzia: nedeľa 25., pondelok 26. január o 17.00 hod.

Veľká Šestka 3D/2D

(BIG HERO 6) – celoslovenská premiéra !!!

 

Animovaná komédia od tvorcov filmov Ľadové kráľovstvo, Na vlásku a Ralph Rozbi-to. Bláznivé hrdinstvá nafukovacieho robota a geniálneho chlapca, inšpirované komiksovými príbehmi.

Hiro je mimoriadny technický talent, svojím nadaním a časom však plytvá v nelegálnych súbojoch „handmade“ robotov. Jeho starší brat Tadashi je znepokojený smerom, ktorým sa Hirove schopnosti uberajú. Vezme ho preto do robotického laboratória, kde Hira zoznámi s priateľmi a predvedie mu svoj vynález – nafukovacieho zdravotníckeho robota menom Baymax. Hirove myšlienky sa konečne začnú uberať užitočným smerom. Všetko sa však zmení, keď mesto začne ohrozovať tajomný muž s maskou, ovládajúci armádu mikrorobotov. Hiro, Baymax a ich štyria priatelia musia spojiť svoje sily, využiť všetky svoje výnimočné schopnosti a stať sa Veľkou Šestkou, aby sa hrozbe postavili. Zároveň sa ukáže, že Baymax nie je len obyčajným robotickým pomocníkom…    

 

 

Hrajú /v slovenskom znení/: Juraj Kemka, David Hartl, Lukáš Frlajs, Michal Domonkoš, Lucia Bugalová, Peter Rúfus, Miroslava Belancová, Janette Švoňavská, Zuzana Šťastná

 

Žáner: dobrodružná animovaná komédia USA

Verzia: slovenský dabing

Minutáž: 102 min.

Prístupnosť: vhodné pre všetky vekové skupiny

Vstupné: 3D: 6,00 €, 2D: 4,00 € / v pondelok 26. januára 3,00 €

 

 

Štvrtok 22., piatok 23., sobota 24., nedeľa 25., pondelok 26. január o 19.00 hod.

Babovřesky 3

(BABOVŘESKY 3) – celoslovenská premiéra !!!

 

Komédia Zdeňka Trošky

Komédia Zdeňka Trošky je úsmevným obrázkom zo života na súčasnom vidieku, ktorá s nadhľadom a komediálnou nadsázkou tak trocha v duchu Slnko, seno sleduje kopiace sa nedorozumenia a súhry náhod, ktoré poriadne zamotajú hlavu dedinčanov. V príbehu nechýba láska, žiarlivosť, závisť, intrigy a taktiež aj vtipné okamihy v ktorých sa niektorí určite nájdu. Príbeh začína tam, kde druhý diel skončil: Horáčková vybieha z domu oproti mladej dáme, ktorá prišla do Babovřeskov. Miestne drbny, ktoré sa zbehli v nej spoznali sestru Glóriu. Tá sa (po vzore farára Petra) rozhodla vystúpiť z rádu a zostať v Babovřeskoch. Zápletka sa točí okolo pomsty starostu Stehlíka a miestnych hospodárov Horáčkovej… Do dediny sa vracia kontrolór Dodo. Nie je sám, prichádza s ním jeho manželka, ktorá Stehlíkovi zaistí dotáciu, vďaka ktorej starosta môže poslať všetkých sedem miestnych drbien k moru… akcia „likvidácia báb“ začína. A nad tým všetkým bdie nový farár, ktorý prišiel do dediny nahradiť pátra Petra…

 

Hrajú: Veronika Žilková, Jana Synková, Lucie Vondráčková, Lukáš Langmajer, Pavel Kikinčuk, Tereza Bebarová, Bronislav Kotiš, Pavla Bečková

Žáner: komédia ČR

Verzia: česká verzia

Minutáž: 103 min.

Prístupnosť: vhodné pre všetky vekové skupiny

Vstupné: 4,00 € / v pondelok 26. januára 3,00 €

 

 

  1. a 28. januára 2015 kino MOSKVA nepremieta!

 

 

Štvrtok 29., piatok 30. január o 17.00 hod.

Charlie Mortdecai

(MORTDECAI) – celoslovenská premiéra !!!

 

Veľká fúzatá lúpež

Mortdecai, Charlie Mortdecai. Má rád peniaze, neslušné vtipy, alkohol a svoje sofistikované fúzy,  zamestnaný je ako aristokrat. V akčnej komédii Mortdecai (áno, film dostal meno práve po ňom) sa vrhne do veľkolepého pátrania po ukradnutom obraze, precestuje polovicu zemegule a bude čeliť mnohým protivníkom. Neodolateľne zhýralého Mortdecaia si s radosťou jemu vlastnou zahral Johnny Depp, sekundovať mu budú Gwyneth Paltrow, Ewan McGregor, Paul Bettany, Olivia Munn či Jeff Goldblum. V žonglovaní nikdy nevynikal a pravdu povediac ho ani nikdy neskúšal, teraz však bude musieť vybalansovať partičku solídne nazlostených Rusov, britskú MI5, medzinárodných teroristov a tiež svoju manželku s nekresťansky dlhými nohami. Charlie Mortdecai, svetom ostrieľaný obchodník s umením a na čiastočný úväzok aj podvodník, sa zapája do naháňačky za ukradnutým obrazom. Pre svoju vlasť, pre kráľovnú … a pre peniaze. Obraz by totiž mal viesť k utajenému sejfu až na prasknutie naplnenému nacistickým zlatom. Vyzbrojený verným komorníkom a výstavnými fúzikmi drží v ruke hlavný tromf. Seba. „Počas štúdií na pomerne slušnej druhoradej internátnej škole som prišiel na to, že v bitke môže vyhrať vlastne každý, pokiaľ je pripravený vraziť súperovi prst do oka,“ hovorí na margo svojho štýlu sám Mortdecai. Nonšalantný milovník umenia, zvodca žien a od prirodzenia prírody bonviván má na starosti oveľa dôležitejšie záležitosti, než sú nahlúple dobrodružstvá. Napriek tomu v nich dosť často uviazne. V tom filmovom nestvárnil Mortdecaia nikto menší než slávny Johnny Depp. Hviezda, ktorá sa nebojí excentrických postáv, prináša na plátno ďalšiu z nich, postavu so sebavedomím inšpektora Clouseaua, šarmom Jacka Sparrowa a prefíkanosťou Johnnyho Englisha. Predlohou komédie Mortdecai sa stala kultová séria humoristických kníh Kyrila Bonfiglioliho (niektoré diely – „Nemiř na mě tou věcí“ a „Pistole má přednost“ – vyšli a sú aj u nás dostupné v českom preklade a ďalšia s názvom Great Moustache Mystery vyjde v januári spoločne s filmom). Kritiky na knižné predlohy hovoria o „nevšednej zmesi vtipu a nápaditých ohavností“. Ďalšou osobnosťou v ušľachtilom rodokmeni filmu je režisér David Koepp, jedna z opôr Hollywoodu, ktorá má za sebou až neuveriteľne hviezdnu scenáristickú minulosť: je podpísaný pod scenármi k filmom ako Muži v čiernom 3, Anjeli a démoni, Vojna svetov, Spider-Man alebo Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky.

 

Hrajú: Johnny Depp, Gwyneth Paltrow, Ewan McGregor, Olivia Munn, Jeff Goldblum

Žáner: akčná komédia USA

Verzia: české titulky

Minutáž: 100 min.

Prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov

Vstupné: 4,00 €

 

 

3D verzia: štvrtok 29., piatok 30. január o 19.00 hod.

2D verzia: sobota 31. január, nedeľa 1., pondelok 2. február o 16.30 hod.

HOBIT: Bitka piatich armád 3D/2D

(THE HOBBIT: THE BATTLE OF THE FIVE ARMIES) – repríza

 

Rozhodujúca kapitola

Od držiteľa Oscara®, režiséra Petra Jacksona prichádza tretie pokračovanie trilógie adaptujúcej stále populárne veľdielo Hobit J. R. R. Tolkiena s názvom “Hobit: Bitka piatich armád”. Film “Hobit: Bitka piatich armád” prináša epické vyvrcholenie dobrodružstiev Bilba Bublíka, Thorina Dubbina a skupiny trpaslíkov. Hoci sa im podarilo získať ich domovinu ovládanú drakom Smaugom, spoločenstvo jeho prebudením nechtiac rozpútalo vraždiacu silu. Rozzúrený Smaug si svoju zlosť vybíja na nevinných mužoch, ženách a deťoch z Jazerného mesta. Thorin nadovšetko posadnutý znovuzískaným pokladom obetuje priateľstvo a česť, zatiaľ čo Bilbo sa mu zo všetkých síl snaží zdôvodniť, čo ho priviedlo k zúfalému a nebezpečnému rozhodnutiu. Čakajú ich však ešte väčšie nebezpečenstvá. Len čarodejník Gandalf vidí, že veľký protivník Sauron poslal štyri légie Orkovna na tajný útok do Osamelej hory. S neustále sa vyostrujúcimi konfliktami sa rasy trpaslíkov, elfov a ľudí budú musieť rozhodnúť. Buď sa spoja, alebo neprežijú. Bilbo v tomto epickom boji piatich armád bojuje nielen o svoj život a životy jeho priateľov. V hre je aj budúcnosť Stredozeme. Trilógia “Hobit” je príbehom na pokračovanie zasadenom v Stredozemi, 60 rokov pred “Pánom prsteňov,” ktorý oscarový režisér Peter Jackson spoločne so svojim tímom preniesli na veľké plátno v megaúspešnej trilógii vrcholiacej Oscarom oceneným filmom “Pán Prsteňov: Návrat kráľa.” IanMcKellen sa vracia v postave Gandalfa Šedého, pričom Martin Freeman sa opäť zhostil ústrednej úlohy Bilba Bublíka a Richard Armitage sa predstaví ako Thorin Dubbin. V medzinárodnom obsadení uvidíme aj ďalšie hviezdy. Nebudú chýbať Evangeline Lilly, Lee Pace, Luke Evans, Benedict Cumberbatch, Ken Stott, James Nesbitt, CateBlanchett, Ian Holm, Christopher Lee, Hugo Weaving, a Orlando Bloom. Scenár filmu “Hobit: Bitka piatich armád” napísali Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson a Guillermo del Toro, pričom sa inšpirovali románom J. R. R. Tolkiena.

 

Hrajú: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Elijah Wood, Evangeline Lilly, Hugo Weaving, Orlando Bloom, Luke Evans, Cate Blanchett, Ian McKellen, Christopher Lee, Richard Armitage, Lee Pace, Manu Bennett, Billy Connolly, Aidan Turner, Ian Holm, Mikael Persbrandt, James Nesbitt, Bret McKenzie, Graham McTavish, Sylvester McCoy, Conan Stevens, Dean O’Gorman, Ken Stott, William Kircher, Jed Brophy, Mark Hadlow, Adam Brown, John Callen, Peter Hambleton,Stephen Hunter, John Bell, Ryan Gage

Žáner: dobrodružný fantasy USA / Nový Zéland

Verzia: český dabing

Minutáž: 144 min.

Prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov

Vstupné: 3D: 6,00 €, 2D: 4,00 € / v pondelok 2. február 3,00 €

 

 

Sobota 31. január, nedeľa 1., pondelok 2. február o 19.30 hod.

Sex v Paríži

(SOUS LES JUPES DES FILLES) – premiéra !!!

 

Paríž. Láska. A samozrejme francúzske ženy: slobodné, nepredvídateľné, sofistikované a vášnivé. Rozhodli sa svoje tajomstvá odhaliť a podeliť sa s nimi. Je to komédia o kariére, deťoch, láske, sexe a hlavne o tom, koho a čo ženy chcú.

 

Hrajú: Vanessa Paradis, Laetitia Casta, Isabelle Adjani, Audrey Fleurot, Alice Taglioni, Marc Lavoine, Stanley Weber, Sylvie Testud, Marina Hands, Guillaume Gouix, Julie Ferrier, Audrey Dana, Denis Podalydès, Géraldine Nakache, Pascal Elbé, Alice Belaïdi, Laurentine Milebo, Nicolas Briançon, Mauricette Laurence, François Bureloup

Žáner: komédia, dráma FRANCÚZSKO

Verzia: české titulky

Minutáž: 116 min.

Prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov

Vstupné: 4,00  € / v pondelok 2. február 3,00 €

 FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET