0
Pridaný 13. marca 2014 od CinemaNET in Programy
 
 

Kinoklub Tatra – NitraWALESA, človek  z nádeje / pondelok   31.3., 19.30 hod.

Andrzej Wajda nazerá do desaťročia života Lecha Walesu – robotníka z gdanských lodeníc, ktorý viedol hnutie Solidarita proti komunistickej vláde a stal sa prvým prezidentom demokratického Poľska. Tohto nezlomného disidenta v  podaní Roberta Wieckiewicza vidíme v kľúčových momentoch vzostupu i pádu odborového hnutia s dôrazom na potrebu boja za spravodlivosť, rovnosť a lepšiu budúcnosť.

(PREMIÉRA!, Poľsko, 2013, 127 min., poľština, slov. tit., 3 € / 4 €)

 

HON / utorok   1.4., 18.00 hod.

Príbeh 40-ročného Lukasa (Mads Mikkelsen), ktorý sa nedávno rozviedol. Pracuje v materskej škôlke a pomaly začína žiť nový život. Túto porozvodovú idylu však naruší jedna náhodná, no o to desivejšia lož, ktorá sa začína šíriť v komunite jeho kamarátov. Film Thomasa Vinterberga bol v záverečnom kole OSCARových nominácii za najlepší zahraničný film.                                 (Dánsko, 2012, 111 min., dánština, české tit., 2 € / 4 €)

 

ŠTVOREC V KRUHU / utorok   1.4., 20.00 hod.

Život medzi únikmi a snami. Dokumentarista Ľubomír Štecko prináša portrét  slovenského maliara Vladimíra Ossifa. Jeho diela zakúpili do viacerých renomovaných európskych galérií i do súkromných zbierok po celom svete. Ossif je neprehliadnuteľný svojim dielom, aj spôsobom života. Neprispôsobuje sa svetu, snaží sa svet prispôsobovať svojim predstavám. Napriek nespornému medzinárodnému úspechu ho na rodnom Slovensku pozná len pár ľudí z oblasti umenia…

Projekcia filmu za osobnej účasti tvorcov!!!   (PREMIÉRA!, Slovensko-Česko, 2013, 70 min., 3 € / 4 €)

 

ARCIBISKUP  BEZÁK  ZBOHOM…pondelok   7.4., 18.00 hod.

Film Oľgy Záblackej prináša obdivuhodné svedectvo o vnútornej sile osobnosti Mons. Bezáka, ktorý prežíva najväčšiu skúšku svojho života a viery… Človek jednými milovaný, druhými odmietaný. Dokumentárny portrét odhaľuje súkromné i verejné momenty jeho života. Vytvorte si aj vy vlastný názor na situáciu, ktorá v súvislosti s Mons. Bezákom nastala.

(PREMIÉRA!, Slovensko, 2014, 90 min., 3 € / 4 €)

 

CUDZÍ OBED / pondelok   7.4., 20.00 hod.

Správnymi ingredienciami ochutený príbeh, vtipná, elegantná a pozitívne ladená romanca opisuje jeden zo súčasných bombajských fenoménov – už 120 rokov posielajú ženy svojim manželom do práce obedy v kastrólikoch  cez pozoruhodnú sieť poslíčkov. Iba jeden z milióna obedárov je doručený nesprávnemu adresátovi. Riteš Batra nakrútil svoj debut práve o tomto adresátovi… Cudzí obed mal premiéru na MFF Cannes v roku 2013 a bol okamžite po premiére predaný do všetkých teritórií. (PREMIÉRA!, India – Franc.- Nem.- USA, 2013, 104 min., 3 € / 4 €)

 

Ako predfilm uvidíte: TANEC TIGRA (Slovensko – India – Rakúsko, 2013, 16´)

Do chvíle, kým sa v kancelárii kedysi slávneho tamilskeho filmového producenta Sharmu zjavil tigrí tanečník Kader a požiadal o rolu, išlo o normálny pracovný deň. Sharma vďaka svojmu arogantnému správaniu k tanečníkovi napokon premešká jedinečnú príležitosť na svoj hviezdny comeback. Tanec tigra je poctou juhoindickému „Kollywoodu“.

 

MISSION LONDON / Film café Európa ~ téma: VOĽBY

Tematická projekcia európskeho filmu s následnou debatou Juraja Kušnierika a jeho hosťami    

utorok   8.4., 19.30 hod.

Filmová adaptácia jedného z  najpredávanejších bulharských románov spisovateľa Aleka Popova.  Excentrická politická satira, ktorá sleduje úspešné i neúspešné pokusy nového veľvyslanca Varadina obnoviť činnosť Bulharskej ambasády v Londýne. Pri usporiadaní oslavy vstupu Bulharska do EÚ však musí čeliť ruskej mafii, neorganizovanému personálu, ale aj krásnej upratovačke, ktorá v noci pracuje ako striptérka. (Bulharsko – V.Británia – Maďarsko – Macedónsko –  Švédsko, 2010, 108 min., čes. tit., VSTUP VOĽNÝ)

Film café Európa sa koná pod záštitou:

EURÓPSKA KOMISIA a FILM EUROPE  MEDIA COMPANY

Mediálnym partnerom projektu je   RÁDIO FM

 

OMAR / pondelok   14.4., 18.00 hod.

Mladého pekára Omara delí od jeho tajnej lásky Nadji múr, ktorý pretína celé územie Palestíny a ktorý kvôli práci, rodine či láske denne preliezajú stovky mužov a unikajú guľkám strážcov. Omarovo vnútro je rozpoltené rovnako ako jeho krajina. Všetko čo robí, však robí pre Nadju.  Film Hanu Aby-Assada bol v záverečnom kole OSCARových nominácii za najlepší zahraničný film.     (PREMIÉRA!, Palestína, 2013, 97 min., 3 € / 4 €)

 

ARCIBISKUP  BEZÁK  ZBOHOM…pondelok   14.4., 20.00 hod.

Film Oľgy Záblackej prináša obdivuhodné svedectvo o vnútornej sile osobnosti Mons. Bezáka, ktorý prežíva najväčšiu skúšku svojho života a viery… Dokumentárny portrét odhaľuje súkromné i verejné momenty jeho života.

Projekcia filmu za osobnej účasti tvorcov!!!     (PREMIÉRA!, Slovensko, 2014, 90 min., 3 € / 4 €)

 

 

VŠETKY MOJE DETIutorok   15.4., 18.00 hod.

Ústrednou postavou dokumentárneho filmu Ladislava Kaboša je charizmatický farár Marián Kuffa. Vo filme ho ale divák vidí skôr v zašpinených montérkach a sleduje drámu misie do prostredia biedy a beznádeje v zabudnutých rómskych osadách. Miesto kázania sa Kuffa snaží strhnúť Rómov vlastným príkladom a ľudským záujmom…

Projekcia filmu za osobnej účasti tvorcov!!!         (Slovensko – Česko, 2013, 90 min., 2,50 € / 4 €)

 

 

GRAVITÁCIAutorok   15.4., 20.15 hod.

Sandra Bullock a George Clooney vo filme režiséra Alfonsa Cuaróna. Vesmírna misia sa nečakane zmení na boj o život… Film bol ocenený niekoľkými OSCARmiza réžiu, za kameru, za strih, za hudbu, za vizuálne efekty a za strih a mix zvuku.  USA – V.Británia, 2013, 90 min., 3 € / 4 €)

 

KRAJINA ZABUDNUTIApondelok   28.4., 18.00 hod.

Pred viac ako 20 rokmi bol život v Černobyle nádherný! 26. apríl 1986 – v mestečku Pripiat, niekoľko kilometrov od Černobyľu. Aňa a Piotr majú svadbu, malý Valery a jeho otec Alexej, inžinier v jadrovej elektrárni Černobyľ, sadia jabloň. V elektrárni však dôjde k havárii. Piotr je povolaný k haseniu požiaru. Nikdy sa však nevráti. Rádioaktivita okamžite mení život všetkých zasiahnutých. Ľudia sú v zhone evakuovaní. Alexej, donútený úradmi k mlčaniu, radšej zmizne… Oľga KurylenkoAndrzej Chyra v hlavných úlohách filmu izraelskej režisérky Michale Boganim.

(Francúzsko – Ukrajina – Poľsko – Nemecko, 2011, 108 min., 2,50 € / 4 €)

 

 

KLUB POSLEDNEJ NÁDEJEpondelok   28.4., 20.00 hod.

Píše sa rok 1985. Elektrikár a  jazdec rodea Ron (Matthew McConaughey) sa od lekárov dozvedá, že má AIDS a že mu neostáva viac ako 30 dní života. Ale Ron sa nevzdáva, púšťa sa do bitky o svoj život s lekármi, farmaceutickými firmami, úradníkmi a hľadá cestu ako prežiť. Zvláštneho spojenca nájde Ron v transsexuálovi Rayonovi (Jared Leto), ktorý má rovnakú túžbu po živote aj rovnakú diagnózu. Ron už nie je len pašerákom neoficiálnych liekov, ale stáva sa bojovníkom za dôstojnosť, vzdelanie a spoločenské prijatie HIV pozitívnych ľudí. Tak vďaka svojej snahe prežiť  žije Ron naplno ako nikdy predtým, v čase keď už mal byť dávno mŕtvy. Matthew McConaughey získal OSCARa za najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe.  (PREMIÉRA!, USA, 2013, 117 min., 3 € / 4 €)

 

 

HRANA  4 filmy o Marekovi Brezovskom / utorok   29.4., 19.00 hod.

Filmové svedectvo režiséra Patrika Lančariča o krátkom, ale mimoriadne dynamickom živote jedného z najtalentovanejších slovenských hudobných skladateľov novej doby Mareka Brezovského, podáva obraz o celej jednej generácii, ktorá dospievala v chaotickom porevolučnom období prvej polovice deväťdesiatych rokov.

Projekcia filmu za osobnej účasti tvorcov!!!      (PREMIÉRA!, Slovensko, 2014, 129 min., 3 € / 4 €)

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET