• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

27 Šiat

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: 27 Dresses
 
Premiéra na SR: 27. marec 2008
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 107
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Obsadenie: , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Stále iba družička, ale nikdy nevesta?

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Jane je mladá, šikovná, úspešná a pracovitá žena, ktorej najväčšou vášňou je pomáhať svojim kamarátkam pripravovať svadby. Má ich za sebou už dvadsaťšesť a dve posledné dokonca stihla zvládnuť behom jediného večera. Je nešťastne zamilovaná do svojho šéfa Georga, ktorý ju má rád, ale akosi sa mu nechce ísť do intenzívnejšieho vzťahu. Jane je nesmelá, takže to vyzerá, že ich úprimný vzťah nebude nikdy naplnený.
Kevin je mladý novinár, ktorý je tohto času nútený písať do New York Times články o svadbách, i keď by sa radšej venoval niečomu poriadnemu. Jane ho však pri stretnutí na jednej zo svadieb na prvý pohľad okúzli a Kevin sa rozhodne na jej príklade konečne čitateľom dokázať, o čom že tie svadby vlastne dnes sú.

Do New Yorku prichádza Janeina mladšia sestra Tess, ktorá sa živí ako modelka a pri prvom stretnutí totálne očarí Georga. A tak sa Jane musí vyrovnať s tým, že jej dvadsiatasiedma svadba bude pre jej sestru a Georga. To by sa ešte ale dalo zniesť, keby Tess Georgovi neklamala o svojej povahe, nechcela svadbu na mieste, ktoré si vysnívala Jane a nenechala prestrihať (rozumej zničiť) matkine svadobné šaty. Keď dá potom Kevinova editorka vytlačiť jeho nedokončený článok, podľa ktorého Jane vyzerá ako naivné dievčatko zvalcované svadobným biznisom, je jasné, že zbližovanie s Kevinom nie je na najlepšej ceste. Jane sa musí nadýchnuť a rázne konať.

Ľahká romantická komédia už úspešne vstúpila do filmovej distribúcie napríklad v Austrálii a stala sa nečakaným hitom. Dôvodov je hneď niekoľko. V hlavných úlohách sa objavujú vynikajúci herci Katherine Heigl (Chirurgovia, Nabúchaná), James Marsden (X-mani, Kúzelná romanca) a Edward Burns (Zachráňte vojaka Ryana, Prázdniny ). Hlavná hrdinka svojim naturelom pripomína Bridget Jonesovú, ale v oveľa láskavejšom a zároveň bojovnejšom prevedení. Scénár k filmu pochádza od autorky úspešnej snímky Diabol nosí Pradu a režisérkou je Anne Fletcher (Let´s Dance).

Vo filme 27 šiat navštívime svadbu v kovbojskom, v bikinách, v indických sárí a to všetko na najrôznejších a často veľmi podozrivých miestach. Zároveň sa však stretneme s hrdinkou, ktorá napriek všetkej tej paráde vníma svadby ako magické okamihy v živote dvoch ľudí a snaží sa pre ich šťastie urobiť maximum. Aj v tom je sila jednej z najlepších romantických komédií poslednej doby.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .