• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Aféra s náhrdelníkom

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Affair of the Necklace
 
Premiéra na SR: 10. október 2002
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 120
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Oscarová Hilary Swank. Príbeh plný vášní a intríg na kráľovskom dvore

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Oscarová Hilary Swank. Príbeh plný vášní a intríg na kráľovskom dvoreZačína sa rozprávanie o krásnej šľachtičnej Jeanne de la Motte Valois, o intrigách na kráľovskom dvore, o láske a vášni k opačnému pohlaviu, stratenej stavovskej cti, ale tiež o nádherných šatách a briliantových šperkoch, ktoré prebúdzali nebývalé túžby a mohli sa stať oslňujúcimi aktérmi príbehov, z ktorých ten o náhrdelníku bol skutočný a začal sa takto: Milované dieťa grófa a grófky z Valois, malá Jeanne, si žila ako v bavlnke až do chvíle, keď k nim vtrhli vojaci a zabili grófa, ktorý si dovolil oponovať kráľovi Ľudovítovi XVI. Zhabali rodine majetok. Trúchliaca grófka, ktorá bola naviac v druhom stave, smútok neprežila.
Dospelá Jeanne si potom zaumienila získať česť a dobré meno rodiny naspäť. Jej pomocníkom sa stáva kardinál de Rohan a kľúčom k navráteniu cti briliantový náhrdelník…
Oscarová Hilary Swank(Chlapci neplačú) a briliantový náhrdelník, vytvorený z 647 drahých kameňov, ktorý venoval kráľ Ľudovít XV. svojej milenke Madame Du Barry, sú hlavnými atrakciami kostýmového romantického príbehu režiséra Charlesa Shyera o pikantných praktikách u dvora a skutočnom škandále, ktorý rozhýbal spoločenský život francúzskej aristokracie 18. storočia. Nie je bez zaujímavosti, že film sa natáčal tiež v Čechách.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .