• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

EXODUS: Bohovia a králi

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Exodus
 
Premiéra na SR: 25.12.2014
 
Premiéra vo svete: 5.12.2014
 
Krajina pôvodu: Veľká Británia - USA - Španielsko
 
Dĺžka filmu: 142
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , , , , , , , , , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
80%
80/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Vzbúril sa proti impériu a zmenil svet

0
Pridaný 4. decembra 2014 od

 
Obsah
 
 

Vyrastali ako bratia, ale stali sa z nich nepriatelia na život a na smrť- egyptský faraón Ramzes a Mojžiš, ktorý sa stal legendou. Iná legenda,  Ridley Scott, previedla ich nesmrteľný príbeh na filmové plátno. Tvorca Gladiátora tak dostal šancu znovu predviesť ako má vyzerať pravý historický veľkofilm- ako prehliadka dych berúcich obrazov a pôsobivých bojových scén , ale zároveň ako neobyčajný ľudský príbeh ovládaný tými najzákladnejšími emóciami- láskou, nenávisťou a túžbou po moci .
V starovekom Egypte sa vládca rovnal Bohu a inak tomu nebolo ani v prípade Ramzesa ( Joel Edgerton). Mocný vládca mal jediného priateľa , Mojžiša ( Christian Bale), ktorý s ním vyrastal od detstva, keď ho našla a ujala sa ho kráľovská rodina. Z priateľa sa však stal úhlavný nepriateľ, keď sa Mojžišovi zjavil ,, iný“ Boh a poveril ho neľahkou úlohou – vyslobodiť svoj ľud z egyptského otroctva a priviesť ho do zasľúbenej zeme. Byť jeho vodcom aj prorokom.
Mojžiš túto úlohu prijme.  Predtým ako sa bude môcť vydať na strastiplnú cestu do novej domoviny , zažije desať egyptských rán, ktorými zošle nahnevaný Boh na Egypt útrapy, krupobitie, ničivý oheň, epidémie  a smrť. Nič z toho však faraónovi Ramzesovi nezabráni v snahe Mojžiša a jeho ľud za každú cenu zastaviť a zničiť.
,, Príbeh Mojžiša bola obrovská výzva , ktorú som si zamiloval. Chcel som preskúmať jeho zložitý charakter a bol som ohromený Mojžišovým príbehom, tým, čím si musel prejsť. To , že najprv boli bratia a potom sa z nich stali súperi, ktorí spolu bojujú , robí tento príbeh veľmi atraktívny.“ Komentuje svoj nový film uznávaný režisér Ridley Scott ( Gladiátor, Prometheus).

2014-Movie-Exodus-Gods-and-Kings-Images cb-in-exodus Download-Exodus-Gods-and-Kings-Movie-Images exodus exodus_02 exodus_05 exodus_06 exodus_08 exodus_09 exodus_gods_and_kings_movie-wide exodus-gods-and-kings exodus-gods-and-kings-150_t1_7020_v0137_left-1062_rgb exodus-gods-and-kings-DF-06714_rgb Exodus-Gods-and-Kings-HD-Images exodus-gods-and-kings-stills-wallpapers Latest-2014-Movie-Exodus-Gods-and-Kings-Images Screen-Shot-2014-07-10-at-11.38.48-AM.pngFavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .