• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Hurá do Afriky!

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Konferenz der Tiere
 
Premiéra na SR: 29. marec 2012
 
Premiéra vo svete: 2010
 
Krajina pôvodu: Nemecko
 
Dĺžka filmu: 93
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Réžia:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Kalaharská púšť, Botswana: Surikata Billy chce nájsť vodu pre svoju ženu Bonnie a syna Juniora.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Ale Billy je rojko s hlavou v oblakoch a veľmi rýchlo na svoj plán zabudne. Namiesto hľadania vody sa vyberie za svojim najlepším kamarátom Socratesom, mierumilovným levom, ktorý zje čokoľvek okrem mäsa. Spoločne len tak sledujú oblaky ako putujú oblohou alebo sa venujú čudnej hre s hyeními bobkami. Akokoľvek, múdra slonica Angie, vládkyňa všetkých zvierat, ktoré žijú v savane nemá čas na podobné hlúposti. Jej masívne čelo prehlbuje stále viac a viac vrások z toho, že nevie nájsť odpoveď, kam sa stratila všetka voda, ktorá mala už dávno začať prúdiť z blízkych hôr a premeniť púšť na kvitnúcu oázu tak, ako sa to stáva každý rok.
V rovnakom čase, na inom mieste sveta: Polárna medvedica Sushi za začína báť o svoj život, pretože jej ľadovec sa láme a stráca v Severnom ľadovom oceáne. Len na poslednú chvíľu sa jej podarí utiecť na ľadovú kryhu.

V rovnakom čase pozorujú na Galapágoch dve obrovské korytnačky Winston a Winifred nádherný západ slnka. Dnes majú 714-te výročie sobáša a stále sú do seba bláznivo zaľúbené. Tento významný deň naruší ropný tanker, ktorý uviazne na plytčine a olejová škvrna, ktorá z neho vyteká znečisťuje pláže a vody Galapág. Obrie korytnačky si musia nájsť nový domov.
V Austrálii spôsobí motorkár obrovský požiar. Kengura Toby iba ťažko unikne pred horiacim peklom. Aj on si musí nájsť nový domov.
V lodnej kuchyni sa pripravuje večera. Ako hlavný chod sa bude podávať galský kohút Charles. Ten však na tanieri skončiť nechce a rozhodne sa pre útek. Odvážne vyskočí z lode a akoby zázrakom pristane na plaviacej sa vani, kde už tvoria posádku Winston, Winifred, Toby, Smiley a Sushi. Osud. Morské prúdy a priaznivý vietor spojili túto nezvyčajnú posádku. Začína sa ich cesta hľadania zeme, kam nevkročila ľudská noha a nikdy sa tak ani nestane.Migrujúce vtáky, ktoré toto miesto poznajú im povedali jeho polohu. Charles je nápadom nájsť nový domov nadšený a svojim galským temperamentom sa vyhlási za vodcu skupiny.
Delta Okavango: Billy sa stále snaží zabezpečiť pre svojho syna vodu. Nedarí sa mu to a je sklamaný z toho, že jeho syn nemôže byť na svojho otca hrdý. Nechce sa však vzdať a rozhodne sa, že zistí, prečo a kam zmizla všetka voda. Jeho najlepší priateľ lev Socrates ho v tom podporuje a ide túto záhadu vyriešiť spolu s ním. Počas cesty musia prejsť Údolím smrti, v ktorom zahynul Socratesov brat. Stretnú sa s Charlesom, Winstonom, Winifred, Tobym, Smiley a Sushi, ktorí práve čerstvo priplávali k brehom Afriky. Na konci údolia zistia zvieratá hrôzostrašnú pravdu. Obrovská betónová hrádza zastavila všetok prítok vody a zbiera ju za svojou neprekonateľnou hradbou. Na jednom z brehov obrovského jazera sa koná v Hoteli Eden Paradise Svetová klimatická konferencia, ale zúčastnení akoby nemali záujem blížiacu sa celosvetovú katastrofu zastaviť. Billy, Socrates a ostatní zo skupiny prichádzajú tento večierok oživiť. Samozrejme, že to spôsobí obrovskú paniku, ktorej výsledkom je odchytenie Socratesa, ktorý má byť poslaný ako atrakcia do kasína v Las Vegas. Ostatné zvieratá sú zahnané do Údolia smrti. Holetlovým maskotom je šimpanz Toto, ktorý sa stane ich spojencom. Zvieratám nezostáva nič iné iba, aby sa zjednotili a spoločnými silami a schopnosťami, ktoré nemajú ľudia, vpustili vodu opať k svojim domovom. Komáre napadnú hotel zo vzduchu a mravce udrú zo zeme. Pod vedením odvážnej a silnej slonice Angie sa pokúsia uvoľniť obrovskú hrádzu. Nikto z nich však nevie, či sa im to skutočne podarí, či sa im podarí prekonať človeka.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .