• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Anjelská tvár

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Andělská tvář
 
Premiéra na SR: 2. október 2002
 
Krajina pôvodu: Česká republika
 
Dĺžka filmu: 120
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: , ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
14 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Láska, nenávisť a strach zahalené rúškom tajomstva

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Láska, nenávisť a strach zahalené rúškom tajomstvaFrancúzsko, polovica 19. storočia. Kostolné zvony bijú na poplach, horí kláštor. V zmätku, ktorý tu nastal, zahliadne náhodný chodec dievča v okne na prvom poschodí. Oheň jej odrezal cestu, a tak bez váhania skočí do ponúknutého náručia. Nepozná ani tvár svojho záchrancu. Ten si však odniesol jej medailón.
O dva roky neskôr. Na zámku Mornay žijú dvaja nevlastní bratia. Dedič titulu a majetku, aristokraticky jemný Raoul, a Filip, bezočivý, nespoločenský muž so zlou povesťou. Práve sem, na zámocký ples, privádza pani Collierová dcéru Charlottu, nesmelú a neskúsenú chovanicu kláštora, aby ”urobila partiu”, pretože ich finančná situácia sa po smrti manžela stala neudržateľnou. Stane sa, v čo nedúfala ani jedna z nich. Do mesiaca je z nej Raoulova žena a pani na Mornay. Láska jej nasadila ružové okuliare, a tak dlho po svojom príchode nevidí a nepočuje to, čo si nikto na zámku netrúfne vysloviť nahlas. Charlotta zúfalo hľadá pravdu a odhalené tajomstvá prinášajú nečakané rozuzlenie…
Režisér Troška je nesporne jedným z komerčne najúspešnejších režisérov českého filmu v posledných dvadsiatich rokoch, bez toho, aby prívlastok “komerčný” znižoval profesionálnu úroveň jeho diel.Tiež Anjelská tvár bezpochyby osloví najširšie divácke spectrum.“Je to film pre všetkých, ktorí majú radi romantiku. “Krásne tváre, kostýmy, prostredie, hudbu – skrátka všetko, čo má romantický príbeh mať” – tak znie tentoraz režisérovo pozvanie do kina.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárov



Napíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .