• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Kokaín

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Blow
 
Premiéra na SR: 10. január 2002
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 124
 
Distribútor:
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Obsadenie: , , , , , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
46 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Varovanie! Tento film obsahuje sex, drogy a rock and roll!

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Kriminálna dráma podľa skutočnej udalosti.V 70. rokoch 20.storočia došlo v USA v priebehu krátkej doby hromadnému rozšíreniu kokaínu. Ešte v 60.rokoch bol relatíbne bezvýznamnou, okrajovou, aj kedď aj vtedy nelegálnou drogou, koncom 70.tokov bol obrat nelegálneho obchodu s kokaínom vo výške niekoľko miliárd USD! Je všeobecne známe, že za týmto boomom boli kolumbijské drogové kartely, ktoré sa na ceste za vyššími ziskami nezastavili před ničím. Menej sa vie, že by sa im takýto rýchly nárast ťažko podaril, keby nemali v USA svoju spojku. Bol nou George Jung, rodák z malého města v Novej Anglii, ktorý koncom 60. V čase “kvetinových” rokov začal svoju vlastnú cestu za americkým snom. Z pôvodne drobného priekupníka, ktorý predával na pláži marihuanu, sa Jung stal dovozcom kokaínu vo veľkom a vďaka svojim schopnostiam a stykom z neho vytvoril módu, ktorej podľahli nie iba študenti, ale aj obchodbíci a hviezdy showbyznysu.
To, o čom väčšina ľudí môže iba snívať, sa pre Junga stalo v krátkej době realitou : vlastnil prepychové sídlo, zbierku športových áut, obliekal sa u najznámejších návrhárov a jeho vešierky sa stali vyhlásenými. A bol zo dňa na deň bohatším. Iba jedna věc sa mu vyhýbala : láska, po ktorej celý život túžil. Jako je možné, že sa z obyčajného chlapca z nižšej strednej triedy stala pravá ruka obávaného nbarkobaróna Pabla Escobara, že sa z neho stal člověk, ktorý zapríčinil hromadné rozšírenie kokaínu v USA v 70. A 80. rokoch?
Odpoveď ponúka film Kokaín. Zachytáva Jungov vzostup i pád. Je to príbeh o tom, až kam môžu viesť bezohľadné ambície, ako to dopadne, keď človek všetky svoje schopnosti podriadi jednému cieľu – túžbe po bohatstve. Film je zároveň pohľadom do odvrátenej tváre 70.rokov, ktoré boli často brutálne a neľútostné. Vďaka dokonale reálnemu oblečeniu a hudbe pripomenie starším doby nedávno minulé a mladších možno prekvapí, že mnoho z vecí, ktoré považujú za nové a originálne, už tu boli dávno pred ich narodením.Soundrack k filmu Kokain je zostavený naozaj štýlovo. Ponúka nahrávky slávnych kapiel aj interprétov, o ktorých je známe, že sa drogám nevyhýbali, skôr naopak. Soundrack poteší najmä milovníkov gitarovej psychodelie a pamätníkov zlatej éry rockovej hudby. Základ hudby totiž tvoria skladby z počiatku 70.rokov. Zostavu jako Rolling Stonedss, Cream, Boba Dylan, Faces nebo Lynyrd Skynyrd dopĺňa mladá talentovaná speváčka Nikka Costa, o kterej sa hovorí ako o novej Janis Joplin. Práve jej skladba Push & Pull byla vybraná za ústrednú melódiu filmu.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .