• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Kráľovstvo

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Kingdom
 
Premiéra na SR: 11. október 2007
 
Premiéra vo svete: 2007
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 109
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Ako zastavíte nepriateľa, ktorý sa nebojí zomrieť?

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Špičkoví agenti FBI by mali byť pripravení na všetko. Vrátane situácie, kedy musia po páchateľoch pátrať v nepriateľskom prostredí, v ktorom stačí urobiť jeden chybný krok a role prenasledovateľa a koristi sa v okamihu vymenia. Do takého prostredia privedie elitných vyšetrovateľov akčný thriller Kráľovstvo, ktorý produkoval majster tohto žánru Michael Mann (Collateral, Miami Vice).
Východzia situácia sa voľne inšpirovala samovražedným útokom proti civilným americkým základniam v Saudskej Arábii z roku 2003, pri ktorom zahynulo 35 ľudí a 160 ich bolo zranených. FBI vyšle do akcie svoj najlepší tím vedený rozhodným agentom Ronaldom Fleurym (Jamie Foxx), ktorý má v pláne do týždňa zaistiť páchateľa. Saudskoarabská realita im však uštedrí tvrdú životnú lekciu a naivnú predstavu o jednoduchej misii úplne rozbije. Napriek tomu, že nerozumejú kultúre, v ktorej sú nútení dočasne žiť, a navzdory všadeprítomnej nenávisti a neochote úradov spolupracovať, sa im nakoniec podarí dostať na stopu zdanlivo nepolapiteľným zločincom. Zostáva otázka, či nebude táto teroristická bunka pre štvoricu agentov a pár ich miestnych kolegov príliš veľkým sústom, pretože ľudia, ktorí nemajú strach zo smrti a naviac disponujú veľmi slušným zbrojným arzenálom, sa zatýkajú veľmi ťažko.
Pod režijným vedením herca a režiséra Petra Berga sa zišla veľmi skúsená herecká zostava, v ktorej oscarového Jamieho Foxxa (Miami Vice, Ray) dopĺňa rovnakou soškou ocenený Chris Cooper (Americká krása, Adaptácia), pohľadná Jennifer Garner (Elektra, Daredevil) a talentovaný Jason Bateman (Zabiť eso).
Tí všetci spoločne v amerických a saudskoarabských reáliách vytvorili svižný akčný thriller, ktorý našťastie nehľadá liek na jednu z najväčších hrozieb súčasného sveta, ale sa skôr snaží ukázať, že existujú krajné situácie, na ktoré ani stopercentný profík nemôže byť pripravený. Útek pred protitankovou strelou, pocit permanentnej hrozby smrti , alebo pohľad do tváre muža, ktorý vám už za pár sekúnd odsekne hlavu, medzi ne bezpochyby patrí. Výlet do tohto Kráľovstva je nezabudnuteľným adrenalínovým zážitkom. Asi vás bude z neho mraziť a z hlavy ho tak rýchlo nedostanete. Ale to je vizitka väčšiny dobrých filmov.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .