• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Hrdinovia a zbabelci

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Lions for Lambs
 
Premiéra na SR: 8. november 2007
 
Premiéra vo svete: 2007
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 100
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Keď nebudeš trvať na svojom, vždy prehráš

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Je vojna , i keď to tak na prvý pohľad nevyzerá. Tisíce mladých mužov nasadzuje americká armáda v najrôznejších kútoch sveta, aby bojovali s terorizmom. Ich osud však riadia politici z dobre zabezpečených pracovní vo Washingtone. Sú to práve ich rozhodnutia, ktoré môžu zmeniť život tisíckam ľudí a zďaleka nie takým spôsobom, ako by si pôvodne priali.
Arian a Ernest študujú na univerzite v Kalifornii a pod vplyvom svojho profesora Malleya (Robert Redford) sa rozhodnú vstúpiť do armády. Ich idealistické predstavy sa však veľmi rýchlo menia na nočnú moru, pretože realita Afganistanu je im na hony vzdialená. Na druhej strane zemegule sedí vo svojej kancelárii ambiciózny senátor Irving (Tom Cruise), ktorého rozhodnutia zasahujú do vojenskej oblasti a priamo ovplyvňujú prežitie alebo neprežitie Ernesta s Arianom. Senátorovi sa do cesty stavia novinárka Roth (Meryl Streep), ktorá by mala referovať o jeho úspechoch.
Rober Redford nepatrí medzi tých, ktorých môžeme vidieť v amerických prezidentských kampaniach ani v žiadnej významnej politickej pozícii. Napriek tomu sú jeho názory konzistentné a veľmi ostro vyhranené proti takej politike, ktorá pošliapava ľudské práva a slobodu. A práve kontroverzné vojenské akcie Spojených štátov mu slúžia ako dokonalý priestor na rozohranie hry o najzákladnejšie americké hodnoty ako je vlastenectvo, sloboda a demokracia. Ak politici zvolení na základe marketingových kampaní rozhodujú o živote obyčajných vojakov, musia mať morálny kredit a musí byť jasné, pre čo vojaci umierajú. Ako sa má potom cítiť profesor, ktorý svojich žiakov k týmto hodnotám vedie a zároveň zisťuje, že realita bojiska je úplne iná? Kto nesie vinu za mučenie väzňov a ďalšie excesy, keď vojna nemá svoj politický zmysel a len nástrojom na zabíjanie?
V jednom z najočakávanejších politických thrillerov roku sa na tieto otázky herec a režisér Robert Redford pokúsi odpovedať. Sekundujú mu vynikajúca Meryl Streep a Tom Cruise.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .