• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Vlkolak

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Wolfman
 
Premiéra na SR: 18. február 2010
 
Premiéra vo svete: 2010
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 100
 
Distribútor:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
žiadne hlasy

 


Krátky popis

Keď je Mesiac v splne, legenda ožíva.

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Od chvíle, keď vo filmovej klasike štúdia Universal zúfalý vlkolak prvý raz zavyl na Mesiac, uplynulo už skoro 70 rokov, no i napriek tomu postava slušného človeka, ktorý sa pod vplyvom splnu mení na krvilačnú beštiu, neprestáva divákov fascinovať. Najnovšie spracovanie legendy teraz dostanete v luxusnom balení, v ktorom nájdete oscarového herca Benicia Del Tora, Antonyho Hopkinsa a stále populárnejšiu Emily Blunt.
Éra detstva sa pre Lawrence Talbota (Benicio Del Toro) skončila tej noci, keď mu zomrela matka.
V snahe zabudnúť opustil ospalé rodinné panstvo Blackmoore a vydal sa do sveta. S rodinou sa znovu spojil až vďaka snúbenici svojho brata, Gwen Conliffeovej (Emily Blunt), ktorá ho poprosila o pomoc pri pátraní po budúcom manželovi, ktorý zmizol bez stopy. Lawrence jej vyhovie a vráti sa domov, kde naňho okrem sarkastického otca (Anthony Hopkins) čaká aj hrôzostrašná legenda o krvilačnom monštre s nadľudskou silou, ktoré sa po nociach túla po okolí a vraždí všetko živé. Lawrence je spočiatku voči týmto poverám imúnny, rovnako ako inšpektor Scotland Yardu Aberline, ktorý vedie pátranie po zmiznutom. Postupne ale začne zostavovať desivú skladačku, ktorej ústredným dielikom je starodávne prekliatie, ktoré tých, ktorí sú zasiahnutí, za splnu zmení vo vlkolakov. Aby preveril mieru pravdivosti tejto legendy a zároveň ochránil budúcu švagrinú, ktorú začal zúfalo milovať, vydá sa za plného mesačného svitu na „prechádzku“ po blackmooreských lesoch, aby ono nebezpečné monštrum vypátral a zabil. Pokiaľ samozrejme vôbec existuje. Keď sa Lawrence vydáva na trestnú výpravu, zďaleka ešte netuší, ako veľmi ho táto noc zmení…
Asi by ste v súčasnosti ťažko našli vhodnejšieho predstaviteľa vlkolaka než Benícia Del Tora, herca s uhrančivými očami, hustým obočím a večne strapatým účesom. Ten stál aj u zrodu myšlienky na nakrútenie novej verzie svojho obľúbeného hororu a podieľal sa i na produkcii filmu. „Napadlo mi to, keď som so Stevenom Soderberghom točil film o Che Guevarovi. Bol som taký zarastený, že som vyzeral ako Chewbacca zo Star Wars. Alebo ako vlkolak,“ spomína Del Toro.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .