• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Cesta do pekiel

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Road to perdition
 
Premiéra na SR: 14. november 2002
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 110
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
237 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Pre každého syna je otec hrdinom…

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Pre každého syna je otec hrdinom…Titul Road to Perdition možno chápať v dvoch významoch. Perdition je meno mesta, do ktorého sa vybral Michael Sullivan (Tom Hanks) so svojím synom Michaelom(Tyler Hoechlin).Perdition – zatratenie – je tiež eufemizmus pre peklo. A Sullivan senior spoznáva, že si zvolil životnú cestu, vedúcu do pekiel. Modlí sa, aby svojho syna od takej cesty uchránil.Je rok 1931, doba veľkej hospodárskej krízy. Michael Sullivan, nájomný vrah, pracuje pre írsky gang. Do jeho života vstúpi pán John Rooney (Paul Newman). A zachráni mu život skôr, kým si Sullivan vôbec uvedomí, že ide o krk. Pán Rooney je pre Michaela seniora vzorom, tak isto ako pre Sullivana juniora jeho otec.
Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svojho muža miluje. Nepýta sa ho na jeho prácu. Má sa dobre a je za to vďačná , ale často má strach. Bojí sa o deti.
Avšak práca predsa zasiahne aj do života rodiny. Zomiera manželka Annie a taktiež ich starší syn.Michael spolu s mladším synom sa vydávajú na cestu odplaty a vyrovnania.
Režisér Sam Mendes , preslávený Americkou krásou, odvážne natočil príbeh o vyvíjajúcom sa vzťahu otca a syna v extrémne nepriaznivých situáciách. Dvojnásobný nositeľ Oscara Tom Hanks (Forrest Gump a Philadelphia) ešte nikdy nehral podobnú rolu. Zrejme práve preto sa jej zhostil s výnimočnou presvedčivosťou. Oscarová legenda Paul Newman v úlohe pána Johna Roonaya podal ďalší brilantný výkon. Jedna z postáv filmu Road to Perdition skutočne existovala: gangster Frank Nitti, ktorého hrá Stanley Tucci. Skutočný Frank Nitti bol pravou rukou smutne presláveného Al Caponeho.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .