• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Rallye smrti

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Death race
 
Premiéra na SR: 20. november 2008
 
Premiéra vo svete: 2008
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 105
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner:
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
4 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Kto prežije, vyhrá! …

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Internetové stránky projektu Rallye smrti patria medzi najnavštevovanejšie. Beží na nich on-line prenos najbrutálnejších automobilových pretekov v histórii. Ich aktérmi sú „obyvatelia“ jednej z najťažších amerických väzníc. Pravidlá sú jednoduché – rýchlo, zbesilo a čo najbezohľadnejšie dôjsť do cieľa ako prvý. Stačí päťkrát vyhrať a miesto medaile vám dajú slobodu. Prehrať však väčšinou znamená zomrieť – v horiacom vraku auta, pod kolesami silnejšieho súpera alebo s guľkou v hlave. Strieľanie čímkoľvek je totiž behom pretekov povolené. Paul W.S. Anderson, režisér a producent drsných sérií Votrelec vs. Predator a Resident Evil, oprášil populárny thriller Death Race 2000, vtisol mu tempo 21. storočia a naviac pridal skoro už profesionálneho filmového šoféra Jasona Stathama (oba diely Kuriéra).
Posilňovňou vyrysovaný britský drsniak tu hrá Jensena Amesea, bývalého automobilového pretekára. Do basy sa dostal za vraždu, ktorú nespáchal. Bezškrupulóznej riaditeľke väznice (Joan Allen) je jasné, že jeho schopnosti nesmú v záujme sledovanosti zostať nevyužité, a tak mu ponúkne lákavú úlohu. Ukrytý v desivej maske by mal dublovať legendárneho pretekára Frankensteina, ktorý bol hlavným dôvodom toho, prečo bola Rallye smrti taká populárna. Posledné preteky mu boli bohužiaľ osudné, našťastie verejnosť to nevie, a tak môže do kolbišťa nastúpiť Frank, ktorého schopnosti by sa mohli aspoň priblížiť tým Frankensteinovým. Stačí vyhrať jedny preteky a Frank sa vráti na slobodu. Bude ale musieť dokázať viac, než len krútiť volantom a šliapať na plyn. Bude musieť zabíjať.
Anderson zasadil film do blízkej budúcnosti, do pochmúrnej atmosféry, v ktorej bujnie kriminalita, z väzenia sa stali zárobkové podniky a televízne alebo internetové reality shows musia byť čím ďalej vynaliezavejšie, aby si našli svojho diváka. „Jedna väznica prišla s nápadom na on-line vysielané preteky, v ktorých deväť novodobých gladiátorov závodí na život a na smrť v aréne, ktorú predstavuje pretekárska dráha na väzenskom dvore,“ hovorí Anderson. Pretekári používajú reálne modely áut „vylepšené“ o zbrane s devastujúcim účinkom pre súpera. Figurujú medzi nimi delá, guľomety rozličných ráží a tiež zásobníky plné kovových ježkov, ktoré je možné stisnutím jediného tlačidla nasypať na cestu. Smrtonosná pasca pre filmových pretekárov, ale tiež pre ich predstaviteľov, ktorí zhodne prehlasovali, že táto „autoškola“ bola bezkonkurenčne ich najdrsnejším zážitkom za volantom.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .