• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Kliatba Mesačného údolia

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Secret of Moonacre
 
Premiéra na SR: 24. september 2009
 
Premiéra vo svete: 2008
 
Krajina pôvodu: UK
 
Dĺžka filmu: 103
 
Distribútor:
 
Žáner: , ,
 
Scenár:
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
1 celkové hodnotenie

 


Krátky popis

Keď malej Márii zomrie otec zanechá ju celkom samú a opustenú. Spolu so svojou vychovávateľkou tak musí opustiť blahobyt centra Londýna a začať svoj nový život na vidieku u čudáckeho strýka Benjamina, ktorý navyše ani sám nevie, že malá Mária existuje. Po príchode na jeho nádherný statok objaví magický svet údolia, kde je Mesiac väčší […]

0
Pridaný 25. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Keď malej Márii zomrie otec zanechá ju celkom samú a opustenú. Spolu so svojou vychovávateľkou tak musí opustiť blahobyt centra Londýna a začať svoj nový život na vidieku u čudáckeho strýka Benjamina, ktorý navyše ani sám nevie, že malá Mária existuje. Po príchode na jeho nádherný statok objaví magický svet údolia, kde je Mesiac väčší ako kdekoľvek na svete. Spozná strýkových nepriateľov, ktorí ju unesú a uväznia na svojom temnom zámku. Postupne sa začnú diať naozaj čudné veci a Mária veľmi skoro zistí, že je poslednou princeznou, ktorá sem prišla, aby zachránila Mesačné údolie pred prastarou kliatbou. Do najbližšieho splnu bude musieť nájsť čarovné perly, ktoré nikto už stáročia nevidel, a skôr než Mesiac zapadne za horizont ich vrátiť moru. Pri svojom pátraní nebude sama, ochráni ju čierny lev a cestou ju povedie biely jednorožec. Kliatba Mesačného údolia je čarovný fantazijný príbeh pre každého diváka plný mystických bytostí, nádherných prostredí a špeciálnych efektov.
Je natočený na motíve klasickej rozprávky Malý biely koník /The Little White Horse/ autorky Elizabeth Goudge.
Knižka inšpirovala J.K. Rowling k napísaniu príbehu o Harrym Potterovi. Je plná mágie a dobrodružstva, ale zároveň aj temna a zlých síl, ktoré pomaly ničia Mesačné údolie a ak sa nestane zázrak svoju skazu čoskoro dokončia. Autorka knihy Elizabeth Goudge za ňu získala prestížne ocenenie Carnegie Medal. Magický príbeh si získal srdcia miliónov čitateľov po celom svete. Zrežírovať sa ho rozhodol Gabor Csupo / Most do krajiny Terabithia /, ktorý do hlavnej úlohy obsadil hviezdu fantasy Zlatý kompas Dakotu Blue Richards.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .