• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Planeta opíc

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: Planet of the apes
 
Premiéra na SR: 18. október 2001
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 115
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: ,
 
Scenár: , ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
3 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

Sú lační po boji a chcú ovládať.

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

Sú lační po boji a chcú ovládať.Zoznámte sa s tými divnými opičími obyvateľmi. Žijú na svojej vlastnej planéte a ich predstava o jej riadení je veľmi krutá. Je tu napríklad Attar(Michael Clarke Duncan)-veľká, brutálna gorila – militantný surovec. Potom je to generál Thade(Tim Roth), ktorého hitlerovské spôsoby naháňajú strach, žije tu aj divoký Krull(Cary-Hiroyuki Tagawa), ale našťastie i pôvabná a mierumilovná šimpanzica Ari (Helena Bonham Carter) a smiešny Limbo(Paul Giamatti).
A na túto zvláštnu planétu sa zrúti so svojou loďou človek. Kapitán Leo Davidson(Mark Wahlberg) sa pri jednej z akcií dostane do elektromagnetickej búrky, presunie sa do budúcnosti a na planétu opíc. Stane sa okamžite ich väzňom. Spoznáva ďalších zajatých ľudí, s ktorými opice zachádzajú ako so svojimi otrokmi. Celá tyranizovaná skupina hľadá spôsob, ako ľudoopov preľstiť a utiecť…
Po viac než tridsiatich rokoch sa tentoraz režisér Tim Burton rozhodol pozvať divákov znovu na Planétu opíc. Kľúčovým prvkom Burtonovej predstavy o inom svete sa okrem literárnej predlohy Pierra Boulla stalo maskérske majstrovstvo Ricka Bakera, oceneného mnohými cenami. „Chcel som, aby každá postava bola iná“, hovorí Baker. Stálo to mnoho hodín obtiažnej práce. Herci vstávali ráno okolo tretej, aby po 3-4 hodinách maskérskej práce boli pripravení na nakrúcanie.
Tvorcovia tak znovu prinášajú do kín zábavu a napätie a kladú i znepokojujúce otázky, týkajúce sa rasizmu, hodnoty človeka, tolerancie a moci.Filmový príbeh prichádza do kín ako zážitok, pri ktorom nechýba tiež humor a dobrodružstvo, a po jeho vzhliadnutí si nemôžeme nepoložiť otázku: A po kom sa tie opice opičia?
Ostáva ešte dodať, že vlani bola vydaná tiež kniha s rovnomenným názvom.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .