• Menu "top-menu" not defined.

 

Najnovšie novinky z magického sveta filmov.

 
  • Menu "main-menu" not defined.
Náhodný príspevok


 
TOP
 

Štvanec

 

 
O filme
 

Pôvodný názov: The Hunted
 
Premiéra na SR: 24. júl 2003
 
Krajina pôvodu: USA
 
Dĺžka filmu: 94
 
Distribútor:
 
Výrobca:
 
Žáner: ,
 
Scenár: ,
 
Réžia:
 
Kamera:
 
Hudba:
 
Obsadenie: , , , ,
 
Prístupnosť:
 
Hodnotenie
0%
/100


Hlasovanie
2 celkové hodnotenia

 


Krátky popis

… a jeho lovec

0
Pridaný 24. februára 2014 od

 
Obsah
 
 

…a jeho lovecKosovo 1999. Albánski civilisti sú vystavení krutostiam srbských vojakov. Americké tajné jednotky sa blížia. Jeden z amerických vojakov Aaron Hallam v troskách zničeného domu zneškodní srbského dôstojníka. Je vyznamenaný Striebornou hviezdou, ale jeho čin ho prenasleduje ako nočná mora.Po rokoch sa ako strážca oregonskej divočiny dostane do konfliktu s lovcami, ktorí sa vydali na jelene s ostreľovačským arzenálom. Tí po ňom začnú strieľať, ale proti vycvičenému zabijakovi nemajú šancu. Aaron po nich skočí ako šelma a zabije ich. Nie sú to ale jeho posledné obete. Zvláštna agentka FBI Abby Durrelleová sa zúfalo snaží vraha vypátrať. Povoláva jediného muža, ktorý by jej mohol pomôcť: poručíka vo výslužbe Bonhama. Ten sa snaží zabudnúť na svoju minulosť, keď učil vojakov zabíjať, a odmieta. Keď ale uvidí fotografie obetí, pochopí, že zabíjal jeho najlepší žiak, a že teda i on sám nesie zodpovednosť. Aaron je zatknutý, ale z väzby ho vydajú tajným agentom: vie príliš veľa tajomstiev a nesmie prehovoriť. Skôr, než ho agenti stihnú nechať „zmiznúť“, im však zmizne sám. FBI nasadí ďalších agentov, ale vojnový veterán Bonham trvá na tom, aby prenasledovanie nechali len naňho…
Režisér William Friedkin sa vo filme Štvanec zameriava na vnútorný konflikt muža a jeho vnútorného zdesenia. Oscarový Tommy Lee Jones sa nadchol pre postavu poručíka Bohnama, pretože najzaujímavejší a najdôležitejší je fakt, že tento muž učí niečo, čo vlastne nikdy sám nerobil: zabíjať. Rovnako tak oscarový Benicio Del Toro bol nadšený rolou Aarona, jedného z poručíkových najlepších študentov v odbore zabíjania.
Režisér Friedkin verí, že obsadenie znamená 80-90% úspechu filmu, Jones a Del Toro predviedli vo filme Štvanec rôzne, ale mimoriadne štýly herectva.

FavoriteLoadingPridať medzi obľúbené


CinemaNET

 


0 komentárovNapíšte prvý komentár!


Ak chcete pridať komentár, musíte byť  prihlásený .